„Musíme se na ty dva zápasy důkladně připravit. Ale hlavně bych řekl, že je potřeba zaměřit se na poslední tři kola, kde musíme bodovat, abychom na jaře neměli problémy,“ říká Miloslav Machálek, od čtvrtka nový kouč fotbalistů Uničova.

Tradiční příslušník špičky moravské větve třetí ligy prožívá remízovou sezonu. Především na domácí půdě je jeho bilance téměř unikátní. Z šesti zápasů skončilo pět nerozhodně. I proto v tabulce body chybějí, i proto je Uničov po prohře 0:1 v Kroměříži až jedenáctý s titěrným jednobodovým náskokem na předposlední příčku.

„Pravdou ale je, že v Kroměříži jsme prohráli zaslouženě, protože jsme hráli jen první poločas,“ konstatoval kriticky Machálek

Do zápasu poslal jedenáctku, která se velmi podobala té, jíž věřil jeho předchůdce na uničovské lavičce Zdeněk Strouhal. Jen Fialu v obranné čtveřici nahradil Lukáš Heinz.

„Ten třeba odehrál vcelku dobrý první poločas, ale pak už se nenašel. Z jakého důvodu k tomu došlo, to nevím,“ říká uničovský kouč.

Rezerv ve výkonu mužstva viděl víc než dost. Nejvýraznější potíže ale měli Uničovští nejspíš se zakládáním útočných akcí.

„Při rozehrávce zezadu jsme měli veliké, veliké problémy. Chyběl tam odskok hráčů, nebyla tam snaha být aktivní, chtít míč a podobně. Mohl bych ale jmenovat i další věci, těch problémů jsme měli víc,“ řekl Machálek.

„Je to spíš na delší a hlubší rozbor, který si uděláme a vyhodnotíme interně. Samozřejmě se pak budeme snažit situaci určitým způsobem stabilizovat a oživit,“ doplnil trenér Uničova.

Jisté je, že uničovské fotbalisty čeká v nejbližší době spousta práce.

„Bude to otázka dlouhodobější. Ne zítřka, týdne, nebo dvou týdnů. Utkání mi naznačilo ledacos. Třeba to, že střídající hráči našemu výkonu moc nepomohli. Samozřejmě začneme pracovat ihned, ale prostoru teď moc není. Výraznější možnost něco změnit bude pravděpodobně až v zimní přípravě,“ uvedl Machálek.

„Mužstvu podle mého chybí život, drajv. Vrátit mu ho, to bude běh na dlouhou trať. Možností je několik. Ať už je to příchod nových hráčů, nebo změna přístupu těch stávajících. Připadá mi, že mužstvo je až příliš uspokojené,“ dodal.