Navíc sám vstřelil i jeden gól, čímž napodobil svůj fotbalový vzor Tomáše Rosického, jenž se o několik hodin dříve střelecky prosadil v zápase Anglické ligy.

Také Pospíšil se v sobotu mohl radovat ze svého prvního gólu v letošní sezoně.

„Doufám, že to takhle bude pokračovat a góly budu sbírat častěji," prohlásil dvaadvacetiletý fotbalista.

S tím jste asi před zápasem nepočítali, že by souboj proti Slavii mohl dopadnout takovým výsledkem, že?
To určitě ne. My jsme viděli, jak Slavia přes zimu posilovala a jaký má kádr, tak jsme určitě nemohli tušit, že bychom jim dali pět gólů.

První gól padl již v osmé minutě. Zaměřovali jste se na vstup zápasu a chtěli jste rychle udeřit?
Já myslím, že to přišlo samo, nebylo to tak, že bychom chtěli dát za každou cenu co nejrychleji gól. Samozřejmě je ale vždycky dobře, když dá mužstvo brzo gól, pak se hraje daleko lépe. My jsme chtěli hrát, tak jak jsme hráli v přípravě, ze zajištěné obrany a chodit do protiútoků. Téměř z každé akce, kterou jsme si vytvořili, nám padl gól a to si myslím, že nám hodně pomohlo.

Poločasové vedení 4:0 se dá považovat za luxusní náskok. Říkali jste si, že to už nemůžete ztratit?
Samozřejmě, ale je to ošidné a my jsme nemohli polevit v koncentraci. To se, myslím, nestalo, i když je pravda, že jsme už nehráli tak aktivně dopředu. To bylo dané i tím výsledkem, protože Slavia musela a nám stačilo se bránit. Pak jsme dostali gól, což jsme nechtěli, ale potom přišla červená karta a myslím, že následně už bylo po utkání.

Šli jste do druhé půle s tím, že si počkáte na to, co předvede soupeř a budete spoléhat především na obranu?
Řekli jsme si, že se budeme snažit hrát tak jak první půli, ale vždy je to zapříčiněné tím, jak hraje soupeř. Ve slávistické kabině musela být o poločase určitě bouřka, takže jsme věděli, že na nás budou chtít vlétnout. Všechno se to odvíjelo od průběhu utkání a vyplynulo z toho, že jsme vyhráli 5:1.

Kromě vstřelené branky jste si přispal i dvě gólové asistence. Byl to pro vás hodně příjemný zápas?
Samozřejmě. Hlavně je mi pořád vytýkáno i já sám sobě si vytýkám, že jsem málo efektivní ať už góly nebo finálními nahrávkami. Jsem rád, že jsem to takhle načal a věřím, že v tom takhle budu pokračovat do konce sezony a posbírám těch gólů a přihrávek co nejvíc.

V prvním poločase jste nevyužil ještě jednu obrovskou šanci. Co chybělo ke gólu?
Měl jsem v hlavě, že gólmana přehodím, tak jak jsem to udělal v generálce, ale nakonec jsem to vyřešil špatně. Trefil jsem gólmana do nohy. Měl jsem to vyřešit lobem, myslím, že by to skončilo gólem.

Dva góly dal útočník Depetris, který přišel na poslední chvíli. Jak moc je to pro vás důležité, že se hned stihl zapracovat do mužstva?
Je to výborné. Já když jsem se díval na jeho statistiku, že má 190 startů a 120 gólů, tak jsem doufal v to, že to bude posila a že nám pomůže. Dneska se ukázal ve výborném světle, myslím, že to pro nás bude velká posila a doufám, že mu to tam bude padat dál.

Zdá se, že Sigma trochu změnila rozestavení a herní styl. Vyhovuje vám to tak?
Je to trochu jiné v tom, že když jsme hrávali na dva ofenzivní hráče, tak jsem míval víc defenzivních úkolů. Když je tam teď se mnou Fall, což je, myslím, hlavně defenzivní záložník, tak mám více volnosti dopředu. Takhle mi to hodně vyhovuje.

Na podzim jste v Plzni nebyl až tolik herně vytížený. Jak jste se na hřišti cítil po této stránce?
Já jsem měl hlavně velkou chuť do fotbalu a strašně jsem se těšil na mistrovské zápasy. V přípravě jsem nahrál nějakých pět šest zápasů a myslím, že to bylo dobré.

Věříte, že olomoucké jaro bude diametrálně odlišné od nevydařeného podzimu?
Doufám, že jo. Myslím, že jsme se teď hodně nakopli a byli bychom hloupí, kdybychom v tom nepokračovali. Samozřejmě nepočítám s tím, že každému budeme dávat pětku, ale od tohoto výkonu se můžeme odrazit. Snad v tomhle stylu budeme pokračovat dál.