Hanáci se teď musejí především rychle zvednout, v sobotu je totiž čeká důležitý ligový duel znovu proti letenskému soupeři.

„Budeme to muset probrat a v sobotu podat úplně jiný výkon a porážku jim vrátit," řekl záložník Sigmy Martin Pospíšil.

Čím to bylo, že jste se po prvním inkasovaném gólu tak sesypali?
Nechali jsme Spartě moc prostoru, v obraně vznikaly velké díry, čehož Sparta využívala dokonale. Z každého centru se dostávala do gólovek a všechny čtyři šance dokázala proměnit.

Ulehčili jste soupeři jejich roli tím, že jste nebyli v obraně dostatečně důslední?
My jsme to po tom inkasovaném gólu chtěli rychle výsledek otočit. Už jsme vlastně neměli co ztratit a hru jsme otevřeli. Hnali jsme se do útoku a Spartě tam vznikal prostor, což jí vyhovuje. Má na to vepředu ty brejkové typy, jak už jsem říkal, nechali jsme jim moc prostoru a oni toho těmi přesnými centry dokázali využít.

V prvním poločase jste neměli moc šancí. Nebyli jste příliš pasivní?
To nevím, spíš to bylo ovlivněné tím, jak hrála Sparta. Vysoce nás napadala a proti tomu se strašně těžko hraje. I proti Plzni hráli podobně a ta se z toho taky nedokázala dostat. Všechno to bylo tím, že nám Sparta nechávala velmi málo prostoru a my jsme to tím pádem měli vepředu hodně těžké.

Mohl hrát negativní roli fakt, že ze sestavy na poslední chvíli vypadl Tomáš Hořava?
Tomáš vždycky chybí, je to náš klíčový hráč. Ale v takovém rozestavení jsme hráli už první dvě jarní kola, jsme na sebe zvyklí, takže si myslím, že v tom problém nebyl.

Co může vysoká pohárová porážka znamenat pro sobotní ligové střetnutí?
Nezbývá nám nic jiného než se na to během dvou dnů pořádně nachystat, pořádně se na to připravit. Budeme asi muset něco změnit, protože dnes jsme to tam měli hodně otevřené. Budeme to muset probrat a v sobotu podat úplně jiný výkon a porážku jim vrátit.