Větší herní vytížení, výraznější postavení 
v týmové hierarchii i možnost pomoct mateřskému klubu jednoznačně převážily nad možností porvat se o místo 
v nabitém kádru mistrovské Plzně.

„Dveře jsem za Plzní určitě nezabouchnul a co mám zprávy, tak oni za mnou taky ne," dodal Pospíšil krátce před prvním tréninkem letošní zimní přípravy.

Co nakonec rozhodlo o tom, že jste boj o titul s Plzní vyměnil za záchranářské bitvy v Olomouci?
Bral jsem ohledy především na svoje herní vytížení. Teď jsem v podstatě půl roku nenastupoval, a proto jsem se rozhodoval i z tohoto pohledu. Vidím tady pro sebe větší prostor.

Martin Pospíšil. Sigma zahájila přípravu na jarní část sezonyPočítáte s tím, že si od vás budou fanoušci i vedení hodně slibovat?
Budu asi mít o hodně větší zodpovědnost a s tím přijde 
i vyšší tlak. Všichni to ode mě očekávají a já jsem na to 
i připravený. Těším se na to. Do fotbalu mám obrovskou chuť, když jsem půl roku moc nenastupoval. Už se těším, až zase začne liga. Snad budu hrát a Olomouci pomůžu do vyšších pater tabulky.

Podzimní umístění neodpovídá ambicím Olomouce. Kde byl podle vás problém?
Neodpovídá to ambicím 
a podle mě ani síle kádru. Myslím si, že budeme muset zapracovat hlavně na defenzivě, protože během podzimu byly vzadu velké díry a Sigma dostávala hodně gólů. Místy jsme je soupeřům přímo nabízeli.

Jak vlastně hodnotíte svoje plzeňské angažmá?
I samotné tréninky nebo jen nakouknutí do Ligy mistrů pro mě byla obrovská zkušenost. Budu to chtít zúročit tady v Olomouci. Myslím, že jsem se během půl roku v Plzni zase o něco zlepšil. I když jsem tolik nehrál, tak to považuju za krok dopředu.

Lišily se tréninky pod vedením Pavla Vrby od těch olomouckých?
Odlišné ty tréninky tolik nebyly. Ale stačí to, že skoro každý spoluhráč byl reprezentant. Vedle nich vyroste každý fotbalista.

Za Plzeň jste si připsal v lize 
a Lize mistrů celkem šest startů? Neočekával jste přece jen trochu více šancí?
Věděl jsem, že nebudu nastupovat každý zápas. Čekal jsem, že třeba dostanu trochu víc příležitostí, když se pravidelně hrálo dvakrát 
v týdnu. Většinou to ale vždycky vyšlo tak, že na regeneraci bylo docela dost času. Navíc Sparta měla v lize náskok, takže trenér nechtěl nic podcenit a nechat sedět takového hráče, jako je třeba Pavel Horváth, to by byla pro Plzeň ztráta.

Plzeň má teď nového trenéra. Neuvažoval jste o tom, že byste přece jen ještě chvíli počkal 
a porval se o místo tam?
Rval jsem se s tím půl roku. A když pak vidím Pavla Horvátha v jeho letech, jak mu to hraje a že chce ještě pokračovat, tak jsem zvolil podle mě tu nejlepší variantu. Tedy jít teď na půl roku zpátky do Olomouce. Záleží na trenérovi, jestli 
o mě bude mít zájem. Ale sledovat mě může i tady v Olomouci. Dveře jsem za Plzní určitě nezabouchnul a co mám zprávy, tak oni za mnou taky ne. Takže myslím, že je to pořád otevřené.

Když mluvíte o Pavlu Horváthovi, co jste si z působení s ním v jednom týmu odnesl?
Třeba to, s jakým klidem je na míči. Na tréninku jsem ho snad neviděl ztratit balon. A takové pasy jako on nemá v lize nikdo jiný. Podle mě je to nejlepší střední záložník v lize i přes ten věk, který má.

VÍCE: Sigma čeká dvě posily. Vepřek a Schulmeister zůstali v béčku