Posila z áčka Jakub Petr v závěru už jen korigoval na konečných 2:1.

Domácího trenéra Vlastimila Paličku těšila výhra o to víc, že jeho svěřenci zdolali soupeře posíleného o několik hráčů A-týmu. „Stalo se snad poprvé, že celá druha liga měla pauzu, na což jsme trochu doplatili. Na druhou stranu měli kluci o to větší motivaci a ty tři body jsou velice příjemné,“ neskrýval holický trenér. Jeho protějšek Augustin Chromý ale v posilách z áčka výraznou výhodu neviděl.

„V této sestavě jsme hráli poprvé. Ti hráči to odbojovali, ale když se někdo rozehrává po zranění, tak přirozeně není v žádné top formě. Kdybychom v takové sestavě hráli znovu, bude to určitě jiné,“ řekl Chromý, který nasadil obě africké akvizice Manziu s Antwim a také po zranění se rozehrávajícího Jakuba Petra.

Ve vyrovnané první půli se zaskvěli oba gólmani. Gröger v bráně Sigmy vyškrábl hlavičku Nekudy, Mucha se zas vytáhl proti Yunisovi.

Největší šanci prvního poločasu ale měl jeden z mnoha exsigmáků v holickém dresu Petr Nekuda. K tomu po hrubce Štěrby propadl dlouhý Muchův nákop a domácí útočník stanul sám před hostující bránou. Nekuda ale z voleje zamířil vedle.

Ze dvou neproměněných gólovek si Nekuda vyčítal právě tuhle. „Tu první šanci lépe vyřešit nešlo. Dostal jsem se před stopera, lízl jsem to na zadní a gólman to dobře chytil. Ta druhá ale byla čistá. Měl jsem ho buď přehodit, nebo to dát placírkou podél,“ litoval šestadvacetiletý útočník.

Urostlý forvard si spravil náladu na začátku druhé půle. Nekuda se ve 49. minutě po rohu dostal k hlavičce, kterou gólman vyrazil zpět k němu, a z dorážky se už zimní posila z Prostějova nemýlila. „Zaplaťpánbůh. Přišel jsem, abych dával góly. Trenér nám před zápasem říkal, že gólmanovi to často vypadává. Takže jsem se snažil dobíhat každý balon a naštěstí jsem to pak trefil přesně k tyčce,“ oddechl si šťastný střelec.

V 62. minutě udělala Sigma hrubku při rozehrávce ve středu hřiště, po které běžel takřka z půlky sám na bránu Ondřej Pyclík. Domácí záložník v koncovce nezazmatkoval a s přehledem zvýšil na 2:0. „Je to nepříjemné běžet takhle dlouho, ale věděl jsem, na kterou stranu to budu střílet. Sice mi balon ještě trochu skočil, ale vyšlo to,“ oddechl si autor druhého gólu Pyclík.

V 73. minutě ještě zdramatizoval zápas Jakub Petr, který se trefil po rohovém kopu a snížil na 1:2. V hektickém závěru si ale Holice těsné vedení pohlídala.

Domácí za tři body vděčili především bojovnosti, kterou dokázali vyrovnat větší fotbalové kvality Sigmy. „Věděli jsme, že v individuálních schopnostech se jim nevyrovnáme, takže jsme tam museli přidat jednoduchost a bojovnost. To tam kluci dali. Bylo také důležité, že jsme se dostali do vedení,“ uvědomoval si domácí lodivod Palička.

Hosté ze Sigmy naopak litovali hrubých chyb před oběma inkasovanými góly. „Den před zápasem jsme se připravovali na standardky, přesto jsme z ní dostali gól. Druhý gól pak vznikl z naší překotné snahy rychle rozehrát. To byla hloupá chyba,“ zlobil se Augustin Chromý.

1. HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 2:1 (0:0)

Branky: 50. Nekuda, 63. Pyclík – 73. Petr. Rozhodčí: Silný – Běhal, Zaoral. ŽK: Kováč, Žák, Řehák – Surzyn, Ambrozek, Kotouč. Diváci: 326.
HFK: Mucha – Řehák, Horka, Vedral – Buček, Weinlich, Rýdel, Kováč – Žák, Nekuda (76. Marek, 88. Krejčí), Pyclík (86. Langer). Trenér: Vlastimil Palička.

Sigma B: Gröger – Surzyn, Štěrba, Jemelka, Seibert – Manzia (57. Látal), Bala, Antl (66. Ambrozek), Petr, Antwi (84. Kotouč) – Yunis. Trenér Augustin Chromý.

ONDŘEJ KAŠLÍK