Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Posílené béčko Sigmy uspělo v Rosicích, trefil se Klesnil

Rosice, Olomouc – Vyzbrojeni osmi hráči áčka vyrazil celek fotbalistů Sigmy Olomouc B k zápasu 5. kola Moravskoslezské fotbalové ligy do Rosic.

9.9.2012

Zdeněk KlesnilFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Hanáci sice na půdě čerstvého přemožitele Zbrojovky Brno inkasovali jako první, díky třem vstřeleným brankám se však nakonec mohli radovat z vítězství 3:2.

Díky reprezentační přestávce mohl olomoucký trenér Jiří Derco vzít do Rosic ostřílené hráče typu Marka Heinze, Jakuba Petra, Jana Navrátila nebo Zdeněka Klesnila, který odehrál svých prvních pětačtyřicet minut po přestávce zaviněné zraněním a operací kolena.

A byl to právě urostlý forvard, který v závěru prvního poločasu hlavičkou vyrovnával na 1:1. „Zdeněk se snažil, bylo na něm ale vidět, že dlouho nehrál. Jeho výkon byl odpovídající dané situaci a jsem rád, že i díky svému důrazu vstřelil gól, který nám hodně pomohl a který nás vrátil do hry," prohlásil trenér Sigmy B Derco.

Start do zápasu se totiž jeho svěřencům příliš nepovedl, z čehož rezultovala vedoucí branka Rosic, o kterou se v 18. minutě postaral Malata. „Mužstvo si muselo trochu sednout, protože hráči áčka měli v týdnu jiný než předzápasový program. Domácí byli v prvních třiceti minutách důraznější," přiznal kouč Derco.

Hanáci se však ke konci první půle zlepšili a poločas tak skončil smírně 1:1. Hned na začátku druhého dějství se Olomoučtí dostali do vedení, když Petr využil zaváhání domácího gólmana, který pokazil rozehrávku.

Po hodině hry byla nařízena penalta po zákroku na Petra. Pokutový kop proměnil Heinz a poslal Sigmu B do vedení 3:1.

V poslední čtvrthodině se Rosicím povedlo vstřelit kontaktní gól zásluhou Pšikala, vítězství si však olomoucké béčko už vzít nenechalo. „I když jsme hráli v silné sestavě, tak bych neřekl, že to bylo povinné vítězství. Soupeř byl kvalitní a snažil se hrát kombinačně. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a že se nám povedlo získat tři body," zhodnotil trenér Sigmy B Derco.

FC Slovan Rosice – SK Sigma Olomouc B 2:3 (1:1)

Branky: 18. Malata, 76. Pšikal – 43. Klesnil, 46. Petr, 60. Heinz z pen. Rozhodčí: Caletka – Černý, Páral. ŽK: Vítámvás, Demeter – Hála, Plšek, Petr. Diváků: 210.

Olomouc B: Lovásik – Hála, Svozil, Šindelář, Tomeček (80. Chlebek) – Petr, Plšek, Heinz, Nešický, Navrátil (46. Machalický) – Klesnil (46. Rolinc). Trenér: Jiří Derco.

Rosice: Lengál – Vítámvás, Selinger, Odehnal, Demeter – Krhut (70. Dobraj), Lang, Mičko, Pšikal – Malata, Jukl. Trenér: Jiří Pecha.

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.