„Po zápase našeho áčka s Bohemkou za mnou přišli čtyři hráči, že chtějí nastoupit. Naše sestava tak převyšovala úroveň krajského přeboru," uznal holický kouč.

Trenér Želatovic ale přesto své svěřence neomlouval „Kvalita soupeře sice byla velká, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Podali jsme špatný výkon, od začátku odevzdaný. Jsem na hráče velmi naštvaný," zlobil se Pavel Hošek.

Už od úvodních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti králem. Hra se odehrávala převážně na půlce hostů a branka Tomáše Čecha čelila jednomu útoku za druhým.

První gól utkání na sebe nenechal dlouho čekat. V 8. minutě Korčián našel ve vápně Pezzottiho, jenž si nerušeně zpracoval míč a s přehledem jej uklidil do brány.

Ve 23. minutě Holice zvýšila na 2:0. Bučkovi se uprostřed hřiště otevřela dálnice do pokutového území a domácí středopolař poslal míč přesné k tyči. Další úder domácích přišel vzápětí. Po Onofrejově centru a zaváhání želatovického brankaře se míč odrazil ke Kucharčukovi, který dorážel do prázdné brány.

Želatovice se v první půli dostali do šance jen jednou, ale i to jim stačilo na gól. Chuda vysunul Matušíka a ten sám před gólmanem nezaváhal.

Kdo čekal, že snížení hosty nakopne a Želatovice se pokusí zápas zdramatizovat, byl na omylu. Holice i ve druhé půli válcovala soupeře a hostující gólman Čech nevěděl, kam dřív skočit.

Jen v úvodu druhého poločasu měla Holice tři gólovky. Kucharčuk, Korčián ani Buček ovšem tváří v tvář brankáři neuspěli. Posledně jmenovaný si ale vše vynahradil v 59. minutě. Hromek prostrčil míč mezi dvěma obránci a Ondřej Buček chladnokrevně obstřelil Čecha – 4:1.

Zápas se už poté pouze dohrával a jedinou otázkou zůstávalo, kolik branek Holice svému soupeři nasází. Domácí nakonec přidali ještě dva góly. Nejprve se po přihrávce Korčiána trefil Kucharčuk a na konečných 6:1 skóre uzavřel dorážkou David Korčián.

„Upřímně jsem očekával, že zvítězíme. Jediné, čeho jsem se obával, bylo podcenění. Do zápasu jsme ale vstoupili velice dobře a po třiceti minutách vedli 3:0. Jsem rád, že kluci podali takový výkon a ti mladí hráči, kteří na úkor zkušenějších nehráli, se mohli mnohé věci přiučit," uvedl spokojený lodivod Holice Petar Aleksijevič.

To jeho protějšek Pavel Hošek si mohl po zápase ukroutit hlavu. „S takovým výkonem nemáme v krajském přeboru co dělat. Klidně jsme dnes mohli dostat i deset. Zbytečně jsme kazili, nechtěli jsme hrát, byli jsme málo agresivní," vyjmenoval nedostatky svého týmu hostující kouč.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK

1. HFK Olomouc B – FC Želatovice 6:1 (3:1)

Branky: 8. Pezzotti, 23. a 59. Buček, 28. a 75. Kucharčuk, 90. Korčián – 38. Matušík. Rozhodčí: Kopecký – Knoll, Boháč. Diváků: 100.

HFK B: Karabina – Krumpolc, Jíša, Šimko, Vykydal – Hromek (83. Sedláček) – Korčián, Buček, Onofrej, Kucharčuk (85. Blažkovský) – Pezzotti (89. Drmola). Trenér: Petar Aleksijevič.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Lecián, Venský, Smékal (46. Řehák) – Bernard (70. Klein), Calábek, Jemelka, Matušík – Chuda, Kpolík. Trenér: Pavel Hošek.