Jakoby silný severní vítr, který v pondělí odpoledne znepříjemňoval fotbalistům život, sfoukl olomouckým útočníkům z kopaček všechen střelecký prach. V prvním poločase měla Sigma územní převahu a dostávala se i do šancí, jenom přesně zakončit se jim nevedlo. V dobrých šancích neuspěli Kotouč, Vidlička nebo Falta. Několikrát se ke střele dostal i Karaš. Na druhé straně střílel nebezpečně Šultes, ale ani v tomto případě se míč mezi tyče nevešel.

„Řekl bych, že to bylo hodně ovlivněné počasím, fotbal ve větru je vždycky o náhodě a rozdíly se tam smazávají," konstatoval olomoucký trenér Josef Mucha.

Po změně stran Sigma dlouho bušila do pevné a kompaktní mladoboleslavské obrany. Když už se naskytla příležitost jít do rychlého brejku, tak domácí fotbalisté situaci doslova zazdili.

S přibývajícími minutami už na kopačky domácích sedala křeč i nervozita a do několika brejků se dostali i hosté, když největší šanci aktivního Bořila zneškodnil olomoucký gólman Blaha.

Utkání 21. kola Juniorské ligy tak branku nenabídlo. „Myslím, že to byl kvalitní zápas a měli jsme dost šancí k tomu, abychom jej vyhráli. Byli jsme nebezpečnější a kluky bych chtěl pochválit, protože bojovali. Bohužel tam bylo dost nepřesností, měli jsme se víc pokoušet o střelbu," zhodnotil zápas kouč Josef Mucha.

V dalším kole se olomoučtí fotbalisté představí začátkem prosince na půdě Slovácka.

SK Sigma Olomouc jun. – FK Mladá Boleslav jun. 0:0

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Horák. ŽK: Svozil, Plšek – Klobása, Bořil. Diváků: 50.

Olomouc jun.: Blaha – Vidlička, Svozil, Kotouč (46. Štěrba), Hýbl (65. Kováč) – Zahradníček, Karaš, Plšek, Richter, Falta (80. Fišer) – Schulmeister. Trenéři: Augustin Chromý a Josef Mucha.