„Rozhodla hlavně individuální kvalita našich hráčů a také to, že máme týmového ducha," říkal šťastný trenér a zároveň i učitel vítězných kluků z olomoucké základky Heyrovského Marek Suchánek.

„Naši svěřenci jsou pracovití a mají vytíženost i v našich klubech. Po této stránce tedy problém nebyl. Připravovali jsme se na to ale i v rámci tělesné výchovy," dodal.

Předávání cen - McD Cup Šumperk 2023
FOTO: Je to tam! ZŠ Heyrovského obhájila postup do finále McDonald's Cupu

Jeho svěřenci za sebou ve starší kategorii B nechali na druhém místě domácí Šumperk, ale také Přerov, Českou Ves a také prostějovskou školu na ulici Dr. Horáka a příští týden tak poputují do Uherského Hradiště, kde na stadionu prvoligového Slovácka budou bojovat v rámci celorepublikového finále s dalšími třinácti vítězi všech ostatních krajských finále.

„Myslím si, že jsme na tom fotbalově docela slušně, ale nic není zadarmo. Věřím tak, že pokud to kluci nevezmou na lehkou váhu, a oni to jistě neudělají, můžeme i na celostátním finále podat skvělý výkon a třeba iněco přivézt. Ambice budou samozřejmě co nejvyšší a když to půjde, popereme se i o výhru" říká sebevědomě.

Lukáš Zbrož (v červeném)
Nejlepší sezona, nejgólovější zápas. Těšetický Zbrož slavil dvojitý hattrick

Kromě hry a výsledků svých svěřenců však jeden z trenérskéé dvojice zhodnotil i úroveň celého turnaje. A chválou rozhodně nešetřil. „Je to krásná akce s dlouhodobou tradicí. Držet něco podobného už čtyřiadvacet let přece jen není jen tak. Jsme za to rádi a myslím si, že podobně to cítí i všichni hráči i hráčky z celé republiky," uzavřel Marek Suchánek.

Zdroj: Deník/David Kubatík