A ostřejší než na horké slávistické půdě být nemohla!

Šestadvacetiletý stoper však za nemocného Jemelku zaskočil spolehlivě.

„Krásný stadion, dobrý soupeř, hodně lidí, super počasí… Jsem rád, že jsem si mohl zahrát takový zápas. Navíc jsem ze Sparty, takže to pro mě bylo trošku umocněné. Snažil jsem se odevzdat maximum, ale škoda, že to nevedlo aspoň k bodu,“ hodnotil sokolovský rodák.

O tom, že půjde na plac od první minuty, se Polom definitivně dozvěděl až během předzápasové rozcvičky. Nemocný Jemelka totiž nakonec nebyl schopný hrát.

„Nebylo mu dobře,“ vysvětloval náhradník, jenž se v české nejvyšší soutěži představil poprvé od 27. listopadu 2016!

Andrův stadion v Olomouci. Ilustrační foto
Olomouc kupuje Andrův stadion. Zastupitelé schválili obchod za 145 milionů

Poly hrál super, Škoďáka uskákal

Za nedělní výkon sklidil sparťanský odchovanec chválu.

„Přestože jsme museli přeskládat celou levou stranu, Roman to zvládl velmi dobře,“ řekl trenér Václav Jílek. „Poly hrál super. Měl na starosti Škoďáka (Milana Škodu) a uskákal ho,“ přidal se i brankář Michal Reichl.

Co na komplimenty Polom?

„Byl jsem připravený, ale tím, že jsem teď vůbec nehrál, to pro mě bylo těžké. Není jednoduché chytnout ligové tempo proti hráčům, kteří nastupují každý víkend. Neříkám, že jsem se cítil špatně, ale chybí mi praxe a sebevědomí. Je to znát. Chvíli trvá, než to člověk zase získá, proto jsem se snažil hrát jednoduše, nic nevymýšlet a nenabízet soupeři zbytečně míče.“

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a SK Sigma Olomouc 11. března v Praze. Zleva brankář Michal Reichl vs. Miroslav Stoch.
Hála: Slavii narostla křídla a my jsme nevěděli kam dřív

Džema a Uroš? Klobouk dolů

Mimořádně dlouhou pauzu způsobila řada zranění, ale i smůla. Přestože byl totiž Polom na začátku léta zdravotně v pořádku, nemohl v prvním kole v Mladé Boleslavi nastoupit, neboť je na Hané hostem právě ze středočeského celku.

Čekalo se, že od druhého kola bude v sestavě, jenže Jemelka se rozehrál k vynikajícím výkonům a kouč neměl důvod sahat do sestavy.

Pro někdejšího mládežnického reprezentanta pech jako blázen…

Přesto je sympatické, jak se Polom k současné situaci staví.

„Džema (Václav Jemelka) s Urošem (Radakovićem) hrají skvěle, to se musí respektovat. Troufnu si říct, že naše stoperská dvojice patří k nejlepším v lize. Mají sebevědomí, daří se jim, klobouk dolů před nimi. Pro mě je smůla, že to takhle vyšlo, ale já jim to přeju, nejsem ten, který by byl zapšklý a dělal zle. Prostě čekám na šanci,“ popisoval.

Fotbalisté 1. SK Prostějov. Ilustrační foto
Sedm gólů. Prostějov v generálce přestřílel Nové Sady

Přichází první, odchází poslední

Budoucnost solidně technicky vybaveného obránce je nejistá.

„V létě se uvidí, co bude dál, kam půjdu. Teď to nechávám být, bylo by předčasné to řešit,“ uvedl Polom, jehož si olomoucký realizační tým pochvaluje za vysoce profesionální přístup.

Často se stává, že do šatny Sigmy přichází jako první a odchází jako poslední.

„Snažím se na sobě pořád pracovat, to mám v sobě odjakživa,“ dodal na závěr.

Co tedy dál? Z velké části bude záležet na tom, zda na Andrově stadionu vydrží Václav Jemelka, jeho konkurent na postu levého stopera.

Za současné konstelace to pro Poloma na Hané sice příliš smysl nedává, v případě Jemelkova odchodu za lepším se však naskýtá možnost nakopnutí kariéry.

Pod lodivodem, který jej zná, a v klubu, který nemá na drahé posily.

Václav Jemelka
Olomoucký Jemelka o těžkých začátcích, zimních nabídkách i snech