Obránce Jakub Heidenreich a záložník Tomáš Hořava pojedou hrát přátelský přípravný zápas do Anglie s jedenadvacítkou, útočníka Martina Doležala čeká s devatenáctkou kvalifikační turnaj. Spolu s Doležalem pojede ve stejné kategorii reprezentovat i Jan Navrátil z dorostu.

Trenér reprezentační devatenáctky Aleš Křeček určil nominaci pro první fázi kvalifikace ME, v níž se jeho celek utká na Kypru s domácím výběrem, s Dánskem a s Gruzií.

Naopak kouč jedenadvacítky Jakub Dovalil vybíral pro přípravný zápas, který lvíčata budou hrát příští týden v Anglii.

A jak by to mohlo v SK Sigma Olomouc narušit týdenní přípravu na důležitý zápas s Baníkem?

„Je pro hráče dobře, že mají možnost konfrontace s mezinárodním fotbalem, získají další zkušenosti. V případě kluků z jedenadvacítky jde jen o jeden zápas, takže doufám, že se jim nic nestane a vrátí se v pořádku. Martin Doležal bude chybět déle, je to kvalifikace, ve které se hrají tři utkání,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Doležal z poslední reprezentační akce vypadl pro nemoc, teď je lehce zraněný. „Myslím, že bude v pořádku a na kvalifikaci odletí,“ řekl Psotka.

Vložený zápas reprezentace by neměl mít na souboj Sigmy s Ostravou jednostranný vliv. Hráči obou týmů jsou totiž členy národních výběrů.

„Vyjde to nastejno. Oni mají dva hráče v jedenadvacítce, navíc Svěrkoše v áčku. Takže to bude pro obě mužstva stejné,“ podotkl Psotka.

Přípravu na utkání právě s nominovanými hráči reprezentace bude komplikovat.

„Když chceme dělat nácvik, tak na to potom máme jeden trénink. Z tohoto hlediska je to špatné. Naopak pro fotbal je to dobře. Ať se hraje co nejvíce zápasů, protože lidi chodí na utkání, ne na tréninky. Myslím si, že v Česku máme zápasů málo. Mělo by jich být víc, aby lidé viděli co nejvíce fotbalu,“ podotkl Psotka.