Jaké momenty zvedaly olomoucké fanoušky ze sedadel?

PILAŘ POPRVÉ V ZÁKLADU
Lukrativní posila Sigmy doposud naskakovala v roli žolíka. V pohárovém střetnutí už poslal kouč Václav Jílek bývalého reprezentanta do základní sestavy. Václav Pilař byl u klíčových momentů – v první půli si vynutil na Sujumbajevovi „červený“ faul.
Po změně stran si vyměnil místa se Šimonem Faltou, přesunul se na levou stranu a po Faltově přihrávce skvělým způsobem skóroval. „Přehodili jsme se a oběma nám to vyhovovalo. Uvidíme, třeba se takhle budeme měnit častěji,” okomentoval rošádu Falta.

Při odchodu ze hřiště v 64. minutě si Pilař vychutnával ovace fanoušků ve stoje. „Je skvělé, že se mu povedlo skórovat, pořád to ale není ten Pilař z Plzně,“ hodnotil Jílek. „Potřebuje herní praxi, bude lepší.“

Po vydařeném zápase musel Pilař místo oslav na dopingovou kontrolu, kde společně s hvězdou kazašského týmu Aršaviem strávil nekonečné desítky minut a novináři na něj čekali marně…


REBEL VEPŘEK TO UDĚLAL ZNOVU
Není to tak dávno, co v klíčovém zápase závěru minulé ligové sezony oslabil svůj tým na Spartě. Proti Kajratu kapitán Sigmy vyfasoval během necelých deseti minut dvě žluté karty.
„Červená byla zbytečná, zamávalo to s námi. To by se bohužel stávat nemělo. Do té doby byl na hřišti jen jeden tým,“ hodnotil střelec úvodní branky Sigmy Martin Sladký.
Trenér Jílek na tiskové konferenci zapochyboval nad výrokem italského sudího: „Možná trochu kompenzoval to jejich vyloučení z první půle,“ spekuloval a na adresu kapitána poznamenal: „Měl by se chovat chytřeji a nedávat rozhodčímu šanci.“SMUTNÝ HÁLA SE OMLOUVAL
Nový muž na hřišti za Václava Pilaře mohl zařídit možná klíčový gól na 3:0. Jenže v situaci dva na jednoho si Martin Hála počínal tak, že některé fanoušky Sigmy málem přivedl k šílenství – místo přihrávky na zcela volného Tomáše Zahradníčka si zasóloval a vyslal slabou střelu přes obránce. Po zápase pak Hála přispěchal s výstižným vzkazem na svém facebookovém profilu: „Omlouvám se fanouškům, měl jsem přihrát Zahrymu,“ sypal si popel na hlavu. „Bohužel jsem ho neviděl,“ vysvětloval pro mnohé nepochopitelně řešené přečíslení.

„I když to na videu vypadá příšerně, situaci jsem se snažil vyřešit co nejlépe, i když stačilo zvednout hlavu a podívat se. Omlouvám se všem příznivcům, neudělal jsem to záměrně. Udělal jsem chybu a určitě to nebylo schválně.“Hálovi nezbývá než doufat, že tento gól v součtu Sigmě chybět nebude. Odveta se na horké kazašské půdě koná již ve čtvrtek.