Hanáci ale nebudou hrát proti druholigovému soupeři jen o postup, ale také o vlastní sebevědomí a důvěru fanoušků.

Před ligovým dvojzápasem na hřištích soupeřů se Sigma potřebuje dobře naladit.

„Udělali jsme si výborný výsledek do odvety, se kterým jsme byli velmi spokojeni. Stejně jako s předvedenou hrou směrem dopředu, hlavně s tím, že útočníci dávali góly,“ říká před odvetou osmifinále trenér SK Sigma Zdeněk Psotka, který se ale tomu, že je rozhodnuto, raději vyhnul.

V posledním utkání s Mladou Boleslaví remizovali jeho svěřenci na domácím trávníku 1:1. Přestože tým znovu zůstal za náročným očekáváním fanoušků, v určitých fragmentech zápasu bylo patrné zlepšení herního projevu.

„Věřím, že hráči se budou snažit navázat na výkon s Boleslaví, kde jsme se podstatně zlepšili v pohybu, v kombinaci a přesnosti kombinace,“ řekl Psotka.

Z utkání si drobné zranění odnesl brankář Zdeněk Zlámal, který už je ale stejně jako všichni spoluhráči v pořádku.

„Všichni jsou stoprocentně připraveni. Už v sobotu nás však čeká zápas v Příbrami. Nejspíš nastoupí jiní hráči než kteří nastoupili proti Boleslavi, ale na druhou stranu mají šanci porvat se o místo. Uvidíme, jak se s tím popasují.“

Hosté si budou chtít na Hané především zachovat čest.

„Na utkání pojedeme s dobrou náladou a s tou bychom se chtěli i vrátit. Zápas chceme odehrát se ctí, chceme podat slušný výkon,“ říká trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský.

„Motivací pro mé svěřence je možnost zahrát si na krásném fotbalovém stadionu s kvalitním ligovým týmem. Podobný zápas je pro ně lepší než trénink,“ myslí si Zákostelský.

„Utkání by si hráči měli užít. Škoda že jsme neprohráli doma nižším rozdílem, Kdyby zápas skončil 1:2, byla by situace jiná,“ připustil, kouč Jihočechů, že šance na postup jeho týmu je hodně divokou fantazií.

Utkání Sigmy se Sezimovým Ústím začíná v 15 hodin. Pro utkání bude otevřena pouze hlavní tribuna Androva stadionu, režim bude obdobný jako při domácích duelech juniorky.
PŘIPOMEŇTE SI REPORTÁŽ Z PRVNÍHO OSMIFINÁLOVÉHO DUELU: Sigma vyhrála v Sezimově Ústí a je blízko čtvrtfinále