První půle na stadionu v karvisnké čtvrti Ráj začala zostra. Hosté se díky gólu Hubníka dostali do vedení už po čtvrthodině hry, domácí Macek odpověděl bombou do břevna.

Světoborný fotbal se na těžkém vodou nasáklém terénu sice nehrál, přesto nějaké šance k vidění byly. Melinho a Hubník pálili jen do rukavic brankáře Blahy, Karviná hrozila spíše ze standardek.

Těsné vedení hostů dávalo Karviné nějakou naději na zvrat. Ale po deseti minutách druhé půle bylo hotovo. Jantokovu hlavičku brankář Blaha stačil vyrazit, ale na opakovanou střelu olomouckého záložníka už neměl nárok.

Ve zbytku zápasu už hosté na velmi těžkém terénu v pohodě kontrolovali hru, domácím výjma dvou tří standardek nedovolili nic.

„Jsme šťastní, že s enám podařilo splnit úkol. Báli jsme se terénu, který byl hodně náročný a znemožňoval kombinační fotbal. Podařilo se nám vstřelit rychlou branku, což nás uklidnilo,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

„Bohužel za stavu dva nula jsme vpředu nedokázali udržet míč. Ale jsem rád, že jsme splnili cíl a postupujeme dál,“ podotkl olomoucký kouč.

„Těší mě, že jsme soupeře do vážnějších šancí nepustili, bohužel fotbal se hraje na branky a v tom jsme dneska propadli,“ řekl trenér Karviné Leoš Kalvoda.

MFK OKD Karviná – Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 15. Hubník, 55. Janotka. Rozhodčí: Kocián, žluté karty: Buryán, Rýdel, Opic, Jursa, Macek, Gill – Silva, diváci: 2 150.

Karviná: Blaha – Hoffmann, Jelić, Buryán (69. Gill), Juska (46. Brezničan) – Macek, Ficek, Rýdel, Jursa – Richter, Opic (60. Sourada). Trenér: Leoš Kalvoda.

Olomouc: Lovásik – Škerle, Komárek, Hudec, Heidenreich – Janotka, Melinho, Silva, Hořava (65. Kaščák) – Hubník (77. Štěpán), Doležal (46. Ordoš). Trenér: Zdeněk Psotka.