„A v kontextu našeho jara, je to velmi dobrý výsledek," doplnil kouč hostů František Komňacký.

Přestože jeho svěřenci v Olomouci od začátku druhého poločasu vedli, s konečným výsledkem byl spokojen.

„Začali jsme velmi špatně," vysvětlil.

„Nechápal jsem, co se děje, nedokázali jsme si dvakrát po sobě nahrát, vypadali jsme jak parta turistů, která tudy projíždí," nebral si servítky při hodnocení výkonu svých oveček.

Aspoň částečně se Jablonečtí polepšili až ve druhé části prvního dějství.

„Po dvaceti minutách, kdy jsme to přestáli, tak jsme se přece jenom zlepšili. ale první půli jsme pořád neměli pod kontrolou. Jediné, co mě může těšit. je, že jsme soupeře nepustili do žádné větší šance," řekl Komňacký.

Po přestávce Jablonec nečekaně udeřil.

„Druhá půle začala vzhledem k vývoji pro všechny šokem. My jsme v ní pak předvedli lepší výkon. Rozhodujícím momentem bylo, když šel Kopic sám na brankáře a nedal," připomněl Komňacký velkou šanci pravého záložníka, jemuž nevyšel pokus o přehození Zlámala.

Z protiútoku navíc Sigma vybojovala roh a Pavel Dreksa z něj vyrovnal.

„Gól ze standardky byl laciný. Dreksu měl bránit Vošahlík, který přišel na hřiště místo Pitáka, ale to se stane. Vzhledem k utkání to ale bylo asi zasloužené," konstatoval Komňacký.

REPORT ZE ZÁPASU + FOTOGALERIE: Sigma remizovala s Jabloncem a zachráněna stále není

S remízou byl spokojen i Petr Uličný. „Cítil jsem, že nám docházejí síly. To byla daň za ten pohár. Finále nám vzalo hodně sil a také dva velmi kvalitní fotbalisty Klesnila a Pospíšila. Mužstvo bylo jakoby nově složené a kombinace vázla," postěžoval si trenér Sigmy.

„Zkusili jsme tam dát ještě vysokého Jirouše a zlomit to jednoduchostí. Jablonec byla na to ale připravený a naopak měl velmi rušivé protiútoky a gólovku na 2:0. Nakonec jsem musel Dreksovi poděkovat aspoň za ten vyrovnávací gól," řekl Uličný.

Věřím, že v Hradci už ten mečbol proměníme

Další příležitost definitivně pojistit záchranu bude mít Sigma ve středu v Hradci.

„I Federer někdy promění až ten druhý mečbol. Moc jsem si přál, aby se nám to povedlo už dnes, ale bylo to těžké. Viděli jste sami, že hráči už moc nemohli. Kučera už skoro nemohl chodit," uvedl trenér Olomouce.

„A při vší úctě k mým hráčům na lavičce, jsme tam zase takovou kvalitu neměli. Musíme pořádně zregenerovat a věřím, že v Hradci už ten mečbol proměníme a já budu moct být opravdu šťastný. Protože záchrana v lize je ještě důležitější než pohár," zopakoval Uličný, který také přiznal, že záchranu stále ještě nemá za hotovou, i když Sigma má proti Baníku i Bohemians stále velmi výhodnou pozici.

„Víme, že si to musíme uhrát sami, ale každý samozřejmě sleduje i soupeře a spekuluje o výsledcích. I když říká, že se dívá jen na sebe. Vidíte ale, že i když už před nějakým časem jsme byli pasovaní do role zachráněného, tak pořád to není hotové. Soupeři jsou silní a každý se chce zachránit. Hráči už si to také uvědomili. Pevně věřím, že v Hradci už se nám to ale povede," dodal na závěr Uličný, který ještě přijal gratulaci od svého soupeře k zisku poháru.

„Neodpustím si Petrovi poblahopřát. Před osmi lety, když jsme tady s Baníkem vyhráli titul, tak byl první, kdo mi gratuloval," řekl Komňacký. „František je kamarád, i když mě dnes nenechal vyhrát," pousmál se Uličný.