Hanáci potvrdili, že začátky utkání jim letos vycházejí, a už v 17. minutě se dostali do vedení.

Sladkého parádní centr uklidil hlavou přesně k tyči Plšek, který opět nastoupil na hrotu útoku. Šlo o první střelu na bránu.

O čtvrt hodiny později vstřelila Sigma druhý gól, jenž se nápadně podobal tomu prvnímu. S tím rozdílem, že tentokrát k Plškovi přistál centr od Zahradníčka – 2:0.

Hattrick mohl blonďatý fotbalista završit po hodině hry, ale jeho pokus po signálu z rohového kopu hostující obrana na poslední chvíli zblokovala.

Jakub Plšek (vpravo)
Snajpr na záskoku Plšek: Věříme si, nastavili jsme si to v hlavě

Patnáct minut před koncem napřáhl Falta, jeho pumelice však orazítkovala pouze levou tyč Radovy brány.

Radoval se vzápětí až obránce Sladký, který se nerozpakoval, vypálil ze šestnáctky a slavil první ligový gól v kariéře.

Čtvrtou trefu mohl v závěru přidat střídající Manzia, ale Rada jeho únik vychytal.

Za týden hrají Olomoučtí v Jihlavě.

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 17. a 32. Plšek, 80. Sladký. Rozhodčí: Berka – Pelikán, Pochylý (Vojkovský). ŽK: Radakovič - Kušnír, Mustedanagič, Ostojič, Tetour. Diváci: 3657.
Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Falta (83. Manzia) – Plšek (87. Hála). Trenér: Václav Jílek.
Dukla: F. Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Miloševič, Mustedanagič (69. Duranovič), Tetour – Koval (62. Douděra), Holenda, Holík (76. Schranz). Trenér: Jaroslav Hynek.

Referát, ohlasy a známkování hráčů najdete tradičně v PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM vydání Deníku.