„Že dal tolik branek, to je pro nás překvapení, ale Michal v soubojích s těžkými soupeři prokazoval kvalitu vždycky. Letos to přenesl i do ligy,“ řekl o něm kouč Sigmy Zdeněk Psotka.

Druhé místo si zajistil stoper Aleš Škerle, který se stejně jako třetí Tomáš Hořava dostal přes hranici sedmi bodů, což je vynikající výsledek.

Za celý podzim padla jedna jediná absolutní známka. Vysloužil si ji už ve druhém kole Hubník, když nastřílel hattrick do sítě Jablonce. Devítku jsme udělili symbolicky celkem devětkrát, a to sedmi různým hráčům. Hubník a Škerle ji dostali dvakrát. Ani jednou nebyl druhou nejvyšší známkou ohodnocen Tomáš Hořava, přesto se stálostí výkonů prosadil s poměrně velkým náskokem na bronzový stupínek.

Známku dostane každý fotbalista, který odehraje v ligovém utkání alespoň třicet minut. Všech sedmnáct zapsali vedle Hubníka během podzimu také nejlepší nahrávač Jakub Petr a Tomáš Janotka, který má na kontě i nejvíce odehraných minut.

Do všech sedmnácti utkání zasáhl ještě Pavel Šultes, ale čtyřikrát neodehrál dostatečný počet minut.

Podzimní známky hráčů Sigmy

Zlobiví: Škerle a Vepřek

Zlé muže měla podle statistik olomoucká kabina v kapitánu Aleši Škerlem a levém obránci Michalu Vepřekovi. Oba posbírali čtyři žluté karty a nuceně vynechali poslední duel s Příbramí. Vyloučen nebyl v sedmnácti podzimních zápasech nikdo.

Celkem nasadil trenér Hanáků do hry třiadvacet hráčů, tedy o tři méně než na jaře. Pravidelný časový prostor ale dostával daleko užší okruh.

„Dařilo se nám a hrálo dvanáct třináct hráčů. V úvodu chyběl Michal Ordoš, ale taková fluktuace jako v minulém a předloňském ročníku nenastala. Mladí hráči tolik prostoru jako v předchozích sezonách nedostali,“ říkal při hodnocení podzimní části sezony kouč Psotka, který se už těší na jarní boje o vstupenky do pohárové Evropy.

„Zatím jsme na výsost spokojeni, protože jsme ve hře o poháry na obou frontách – v Ondrášovka Cupu i v Gambrinus lize,“ připomněl kouč.