Nejprve Uničov utrpěl debakl v MOL Cupu v Kozlovicích (0:3) a poté vstoupil špatně i do Moravskoslezské fotbalové ligy. První tři zápasy, jeden bod a skóre 3:9.

Uničovští fotbalisté poté najeli na sérii sedmi zápasů bez porážky, ale výhry nepřicházely. Navíc přišli o kapitána Vejvodu.

„Ten těžký los na začátek soutěže nám moc nepomohl. Potom byla pasáž sezony, kde jsme i přes nízký počet hráčů nehráli špatně a drželi sérii neporazitelnosti. Bohužel se nám zranil Vejvoda, který nám potom hodně chyběl jak na hřišti, tak jako vůdčí osobnost,“ hodnotil trenér Zbyněk Zbořil první část podzimu.

„Kluci tu soutěž vyhráli a přišlo asi uspokojení. Mysleli jsme si v některých zápasech, že to půjde samo, a když se to nevyvíjelo podle našich představ, tak jsme se do toho nemohli dostat. Museli jsme v hráčích najít nějakou motivaci,“ hledal příčiny nevydařené poloviny soutěže kouč.

Fotbalový trenér Leoš Kalvoda.
Podzim plný debaklů. Kouč Kalvoda chce do Holice přivést posily

Zlomem byla Mohelnice

Uničov byl oproti minulé sezoně k nepoznání a dokonce ztratil dvě domácí utkání, ve kterých vedl 1:0 - derby s Mohelnicí a Valašským Meziříčím (obě 1:2).

„Zlomem podzimu byl zápas s Mohelnicí. I když jsme vedli, tak jsme ho prohráli a herně jsme to nezvládli. Nelíbil se mi přístup hráčů, takhle se derby nehraje. Po tomto utkání nám došlo, že to není podle našich představ. Nezvládli jsme potom ani dohrávku doma s Valašským Meziříčím,“ zhodnotil Zbořil nejhorší část, kdy přišly tři porážky v řadě.

„V Petřkovicích bylo vidět, že si kluci uvědomili, že bez práce to nepůjde, a i když jsme pak výsledkově nezvládli zápas s Hodonínem, tak jsme sezonu dohráli bez porážky i přes těžký zápas v Líšni,“ zaznamenal zlepšení v posledních zápasech.

Trenér Sigmy Václav Jílek si užívá vítězství nad Spartou
Spokojený Jílek: V Olomouci je teď pozitivní atmosféra

Krčovi musí bouchnout saze

Uničovu hodně chyběly branky kanonýra Aleše Krče, který loni vyhrál tabulku střelců celé MSFL. Nakonec nastřílel sedm branek, ale čtyři přidal až v posledních čtyřech zápasech, do té doby měl bilanci jedenáct utkání/tři góly.

„Když jsem hrál proti Uničovu, tak jsme se vždycky chystali na Krče s Vasiljevem, který mu to tam chystal. Jejich spolupráce fungovala. Krč měl nějaké zranění, kvalitu má, ale potřebuje, aby v něm bouchly saze,“ hodnotil mírný ústup střelce jeho trenér.

„Koupili jsme Baču jako klasickou šestku, která v tomto týmu chybí a on odehrál zápas a půl a pak se zranil. V prostředku jsme pak měli často velký průchoďák,“ reagoval na otázku, která směřovala na soupeře, kteří byli často lepší ve středu pole.

František Jura
Jura, kandidát na místopředsedu FAČR: Na Moravě děláme z Berbra čerta

Trochu jiný fotbal

Nakonec po podzimu Hanáci otevírají druhou polovinu tabulky na devátém místě se ziskem osmnácti bodů a kladným skóre 29:24.

Uničovští trénovali až do konce listopadu a zimní přípravu odstartují v pátek 12. ledna. Mezitím však dostanou individuální plán, aby přišli do tréninku již připraveni.

„Příprava je dlouhá a máme tam zápasy, které nám napoví. Chci hrát trochu jiný fotbal a změny v kádru budou, aby hráči měli větší motivaci a byli tady jen ti, kteří mají chuť něčeho dosáhnout,“ nastínil plány Zbyněk Zbořil a dodal: „Věřím, že tento půl rok byl přechodový a najdeme zase hlad po vítězství!“

Vítěz 6. kola Chance být hvězdou. Martin Jandejsek ze Štítů
Martin ze Štítů zaujal fotbalovým videem. Dostal nabídku z profi klubu

MICHAL MUZIKANT