Útočník Sigmy Martin Doležal se postupnými krůčky dere zpět sestavy.

Zatímco v loňské sezoně byl útočníkem číslo jedna, letos se na hřiště dostává jen jako žolík.

„Na hřiště bych se chtěl dostávat víc, ale respektuju to," prohlásil Doležal, jenž v nové sezoně po příchodu Lietavy čelí větší konkurenci.

„Musím se připravit tak, abych podával takové výkony jako minulý rok," uvědomuje si mladý útočník.

Proti Teplicím jste vedli i prohrávali. Berete bod?
Za toho stavu a vzhledem k tomu, že jsme dohrávali deseti, to brát musíme. Doma ale musíme vyhrávat.

Většinu zápasu jste pozoroval z lavičky. Jak jste ho viděl?
Začátek jsme měli dobrý. Po gólu jsme trochu odpadli. Pak se hrálo nahoru dolů. Teplice hrály na brejky, které tahal Litsingi. Byly z toho závary. Bohužel jsme dostali hodně laciný gól, což se stává. Při druhém gólu jsme si nepokryli hráče ve vápně. Pak jsem naskočil do hry a naštěstí mi vyšla ta hlavička.

Jaké jste dostal pokyny?
Měl jsem podržet balon a dát gól. Takže to vyšlo. Stačilo to sice jen k bodu, ale nedá se nic dělat. V deseti je to těžké.

Vaše hlavička zapadla přímo k tyči. Trefil jste to naprosto ideálně?
Bylo štěstí, že to nešlo blíž ke gólmanovi, protože by to stihl vyrazit. Dostal jsem dobrý centr, drželi jsme se tam se soupeřem navzájem, ale dokázal jsem se odpoutat.

Zdálo se, že zápas byl hodně emotivní. Souhlasíte?
Bylo to poté červené. Už když jsem se rozcvičoval, říkal jsem si, že je to nějaké vyhecované. Tak to bývá. K rozhodčímu se nemůžu vyjadřovat. Musíme to respektovat a příště nebýt tak vyhecovaní.

Teplice vypadaly vepředu hodně nebezpečně. Co říkáte na jejich hru?
Měly šance. Oni jsou vepředu hodně kvalitní. Hlavně Litsingi, i ten Jindráček na podhrotu hraje hodně dobře. Měli z toho závary.

Pomůže vám gól do základní sestavy?
To se ukáže. Nechci předbíhat a spekulovat. Teď šanci nedostávám a hraje někdo jiný. Já to respektuju. Na hřiště bych se chtěl dostávat víc. Záleží na trenérovi.

V úvodu sezony jste vypadl z užšího kádru. Cítil jste na sobě nějaký handicap?
Trochu ano. Musím se připravit tak, abych podával takové výkony jako minulý rok. Budu čekat na šanci a pokusím se ji využít.

Jak jste spokojeni se vstupem do soutěže?
Představovali jsme si to jinak. Máme čtyři body. První dva zápasy jsme nezvládli, naštěstí nám pomohla výhra na Slavii. Teď proti Teplicím to vypadalo dobře, ale pak jsme přestali hrát tu naši hru. Musíme se z toho ponaučit a příště to zvládnout líp.

ONDŘEJ KAŠLÍK