Ovšem ne kvůli tomu, že tým odehrál všechny zápasy mimo svůj domácí stadion. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci hřiště absolvoval všechny domácí mače v azylu ve Velkých Losinách - především se ale tahle část sezony zapíše do historie jako období neuvěřitelné fluktuace trenérů.

Během tří měsíců čtyři trenéři, jeden z nich na pouhé dva zápasy.

Přesto se celek, který byl po celý podzim vláčen různými styly různých trenérů a po všemožných tréninkových končinách, dokázal udržet v lepší polovině tabulky.

„Nejvíce je mi líto, že jsme to odehráli skoro bez diváků. V Zábřehu na fotbal chodí hodně lidí, v Losinách to samozřejmě bylo úplně jiné,“ říká Martin Šalamoun, kapitán týmu.

Statistiky Sulka jsou po podzimu vzácně vyrovnané: sedm výher, sedm proher, dvě remízy, 23 bodů, skóre 17:17.

„Kdybychom hráli doma, měli bychom bodů více, to je jasné. Ale hlavně bychom měli přes třicet bodů, pokud bychom měli na delší dobu jednoho trenéra. Pořád se to na podzim měnilo, některé hráče to dost ničilo. Pod jedním trenérem hráli, pod jiným vůbec. Dva týdny vždy trvalo, než jsme zjistili, co po nás nový trenér chce. A když jsme to zjistili a nějak si to začalo sedat, přišel zase jiný,“ připomíná Šalamoun.

Jak hodnotit letošní podzim z pohledu Sulka? To je otázka: čtyři trenéři, mimo domov, bez fanoušků… v tomhle světle je sedmá příčka jistě dostačující.

Fanoušky spíše trápí jiná otázka: jak moc se bude podobat jarní Sulko tomu podzimnímu? Prosakují informace, že řada hráčů z týmu odejde, ovšem oficiální informace klub poskytne nejdříve za měsíc.

Takže se spíše ohlédněme. Jak vidí trenéry kapitán Sulka Martin Šalamoun? K těm letošním si Deník dovolil přidat i Jiřího Balcárka, doposud nejoblíbenějšího kouče Sulka.

Jiří Balcárek

Poznal jsem ho poprvé v juniorce Sigmy. On toho nikdy moc neřekne, pokud ho neznáte, vadí vám to. Ale pak zjistíte, jak moc vnímavý člověk to je. On přesně pozná, kdy má hráčům naložit, ale kdy už toho mají plné zuby a kdy má povolit.

On mě ukecal, abych z druholigového Třince přišel do Zábřehu.

Pořád něco o fotbalu studuje, je to nesmírný nadšenec, opravdu je to profík. Myslím si, že on má na to, aby to jako trenér dotáhl hodně vysoko, řekl bych, že i nejvýše. On je asi dost vázaný na svou rodinu, což je u fotbalového kouče problém. Ale on má předpoklady být nahoře: je vzdělaný, pracovitý, záleží mu na hráčích. U mě je to už teď velký trenér. A jeho tréninky: Velká paráda.

Vlastimil Palička

Pod ním jsme hrál v Opavě 1. ligu, takže je to můj oblíbený trenér. Přivedl mě do velkého fotbalu.

V Zábřehu to měl těžké, musel odejít, i když to ani on, ani my hráči, nečekal. Myslím si, že se mu měla dát ještě šance. My hráli tři zápasy venku, přesto nějaké body byly.

Myslím si, že nebyl doceněn za to, co všechno pro nás udělal. Ale on takový fotbalový život je. Že musel odejít, to nás v kabině strašně překvapilo.

Jiří Neček

Já pod ním hrál už jako žáček v Uničově. Neček, to je neskutečný živel, psycholog, který nás dovedl neuvěřitelně vyhecovat. On hecuje, aniž by musel používat sprostá slova.

On nás vyblbnul, i když jsme hráli jen bago na rozcvičení. Kdo prohrál, musel před obědem ostatním zazpívat. A tak jsme i to bago hráli na krev.

Pod ním jsme se herně zvedli, opravdu jsme zápasy odjezdili na 120 procent.

Jaroslav Rolínek

Tým převzal coby asistent po opět nečekaném a rychlém konci Jirky Nečka. On to nečekal, že by někdy vedl ligový tým jako hlavní kouč a když to zjistil, bylo na něm vidět, jak je nervózní.

Ale všichni v kabině jsme si řekli, že ho v tom nenecháme, že se prostě vyhecujeme a myslím, že to bylo pak výsledkově naše nejlepší období.

Že jsme za Rolínka všichni tak bojovali, to je jasné: on je u kluků hrozně oblíbený, za to, co všechno pro zábřežský fotbal dělá a také proto, že je to tak hodný člověk. On se pořád usmívá a má dobrou náladu. Jdete na trénink, máte blbou náladu, ale pak na stadionu potkáte Rolínka a je po blbé náladě.

On se vždy s námi před zápasem radil, co a jak budeme hrát, po prvním utkání, které jsme vyhráli, bylo vidět, jak moc je rád, ale myslím si, že kluci byli ještě raději.

Teď si říkám, že z něho bude dobrý trenér a ještě něco: je to nedoceněný člověk. Vedení klubu by si mělo uvědomit, co to je, mít takového skvělého chlapa v klubu. Nebýt jeho…

Oldřich Janusicza

Zatím poslední kouč v řadě (smích), uvidíme, zda vydrží do jara. My mu v kabině říkáme Démon, ale jen v dobrém. Když začne tím brněnským hantecem, my se s klukama můžeme umlátit, ale jen, když to nevidí, pochopitelně (smích).

Ale je to výborný trenér, on přivedl do týmu také takovou pohodu, on hraje hrozně rád útočný fotbal, s nějakým zanďourem, to na něho nechoďte. On nám vždycky před zápasem říká: chlapi, dejte dva nebo tři góly, až pak se bavme o bránění (smích).

Ale je fakt, že na jeho styl se asi dobře dívá, je to ale strašně fyzicky náročné, ale jak říkám, pohledný fotbal.

On se vždy na nás dívá, jak na trávníku umíráme a říká nám: chlapci, musíme potrénovat. Takže pokud zůstane, čeká nás v zimní přípravě pěkná dřina.

On moc nečekal, že bude trénovat v Zábřehu a je otázka, zda tady bude i přes zimu, ale kdyby ano, nebyl bych proti.

Jsme spokojeni, ale změny budou, říká Hrdlovič

S podzimem jsme spokojení, sice to mohlo být lepší, ale vzhledem k okolnostem sedmé místo bereme, zní hodnocení z úst vedení fotbalového klubu SK Sulko Zábřeh.

Tým ještě bude zhruba dva týdny trénovat, pak ho čeká volno, od ledna pak nástup na zimní přípravu.

Kdo tuhle pasáž povede coby trenér ale zatím sportovní ředitel klubu Lubomír Hrdlovič prozradit nechce – ovšem i z tohoto utajování vyplývá, že patrně dojde opět ke změně na postu trenéra A týmu.

„Mohu jen prozradit, že bude nový šéftrenér klubu, který mimo jiné povede muže,“ říká Hrdlovič.

Z týmu už odchází útočník Martin Pulkert. „Jde na zkoušku do druholigové Jihlavy,“ vysvětluje sportovní šéf klubu.

Tým opustí ještě zhruba další čtyři hráči, kostra ale zůstává stejná.

„Barcalové, Šalamoun či Vodák jsou naši hráči, takže moc velké změny nebudou,“ konstatuje Hrdlovič.

Na konkrétní jména je ale ještě brzy. „Hráči ještě ani neví, že odejdou, takže to nebudu prozrazovat. Více informací nejdříve za dva týdny,“ podotýká Lubomír Hrdlovič.

Dejte fotbalistům Sulka hlas v anketě ZDE