Hosté si v první půli s domácí obranou dělali, co chtěli. Losinské zadní řady bez rekonvalescenta Martina Strnada občas působily hodně naivně, jenže domácí gólman Dominik Neoral předváděl vpravdě ligový výkon.

A štěstí tentokrát hostům opravdu nepřálo. Ve 12. minutě proklouzl až příliš lehce do vápna Pavel Mráček, tvrdě z malého vápna vypálil, ale Neoral vyrazil. Z protiútoku zatáhl k šestnáctce míč Mojda Navrátil, našel na milimetr přesně Šimáka a ten křížnou střelou otevřel skóre.

Hosté pak ještě více domácí zatlačili a využili obrovskou hrubici domácích obránců: jeden nahrál přímo na kopačky napadajícího Mráčka, který ze šesti metrů nezaváhal.

Pak ale Litovel faulovala Šimáka, Němečkův přímý kop doletěl až k Nedvědovi, který hlavou opět zařídil domácím vedení.

„Soupeř byl v první půli opravdu lepší, že jsme neprohrávali, to byla zásluha především skvělého Neorala. O přestávce nikdo nečekal, že nakonec zápas takhle dopadne. Jenže přišel náš třetí gól, který soupeře natolik zlomil, že už po zbytek zápasu téměř nebojoval,“ konstatoval asistent trenéra Martin Strnad.

V jasném ofsajdu totiž převzal míč o přestávce střídající Matěj Šinogl, utekl a propálil gólmana. „Co mám na to říct? Ten ofsajd byl tak velký, že musím přiznat, že byl. Ale co jsme měli dělat, když to rozhodčí neodmával?“ říká Strnad.

Nejlepší losinský hráč? Dejte mu hlas v anketě vpravo

Domácí pak frustrovaného soupeře naprosto přestříleli.

Navrátil převzal aut od Nedvěda, obešel tři protihráče a zavěsil.

Odkop od brány prodloužil Navrátil na Šinogla, který opět unikl litovelské obraně a opět se nemýlil.

Centr Němečka do šestnáctky proměnil v šestou branku volejem Smrž.

A opět Šinogl, který po brejku a přiťuknutí Smrže šel opět sám na gólmana a i do třetice ho prostřelil.

„Nám zprvu opravdu moc nefungovala obrana, přesto jsme dokázali takhle vyhrát. Takový zápas, to jsem snad ještě nezažil,“ dodal Martin Strnad.

Představitelům Litovle se utkání nechtělo hodnotit, těžko ze sebe soukal vyjádření kapitán hostů Jan Fišara: „Nehráli jsme nic moc. Když jsme dostali gól na 3:1, tak jsme hru otevřeli a dopadlo to, jak to dopadlo.“

Sokol Lázně Velké Losiny – TJ Tatran Litovel 7:1 (2:1)

Branky: Šimák, 20. Nedvěd, 56., 75. a 83. Šinogl, 72. Navrátil, 80. Smrž – Žáček. Rozhodčí: Vičar – Knoll, Lizna. ŽK: Šabo (Losiny). Diváků: 150.
Velké Losiny: Neoral – Němeček, Šabo, Vývoda, Nedvěd – Trunkát (46. Šinogl), Václavský (69. Krejčí), Smrž, Král, Šimák (77. Neumann) – Navrátil.
Litovel: Procházka – Huličný, Jindra, Fišara, Čep – Kvapil, Žáček (77. Coufal), Kratochvíl (46. Jarmar), Šrom (62. Vrba) – Mráček, Šilberský.