„Ale jako degradaci to určitě neberu,“ dušuje se čtyřiadvacetiletý atleticky stavěný levák.

„Jsem rád, že to takhle dopadlo. Olomouc se nenachází v patrech tabulky, na které jsme byli zvyklí, takže v tomto směru jim chci určitě pomoct. Ale také chci dokázat, že za Spartu zase někdy můžu hrát,“ dodává.

S jakým předsevzetím do olomouckého angažmá nastupujete?
Olomouc se nenachází v patrech tabulky, na které jsme byli zvyklí, takže v tomto směru jim chci určitě pomoct. A jsem tady samozřejmě také za sebe. Jsem tu na hostování ze Sparty a chci ukázat, že mám na to, abych někdy zase mohl za Spartu nastupovat.

Neberete to trochu jako degradaci?
To určitě ne. Moc jsem toho nenahrál, ať už v lize nebo v pohárech. Nedostával jsem tolik příležitostí, takže to tak přišlo. Pokud tady budu dobře pracovat, tak věřím, že se dostanu do základní sestavy a na hřiště. A tam můžu ukázat, že na to mám.

Bylo to pro vás dilema odejít z předního týmu do bojů o záchranu v lize?
Přestupy a hostování nejsou tolik z hlavy hráčů, ale spíš se o to starají funkcionáři klubů.Ale nechci říct, že bych byl postavený před hotovou věc, protože to se mnou bylo konzultováno. Jsem rád, že to nakonec dopadlo takhle. Jsem v klubu, který si myslím, že hraje hezký fotbal, má dobré zázemí, lidí také chodí docela dost. Takže jsem za to rád, že mám možnost tady hrát.

V první lize zatím nemáte tolik startů. V Olomouci bude větší šance konto rozšířit?
Hrával jsem spíš za béčko ve druhé lize. První liga mi dlouho unikala a stabilněji jsem začal hrát až minulý rok. Teď věřím, že nějaké další starty naberu.

Na Moravu jen na svátky

Znáte někoho z týmu Sigmy osobně?
Přemýšlel jsem o tom, a přišel jsem na to, že osobně asi neznám nikoho. Možná to na začátku bude trochu těžké, ale snad nějakou tu komunikační bariéru s klukama brzo prolomíme.

A co trenér Uličný?
Toho znám spíš jako protivníka nebo od vidění. Ale myslím si, že s trenérem žádný problém nebude.

Už jste se spolu bavili o vaší roli v týmu?
Zatím ne, ale určitě k tomu v průběhu přípravy dojde.

Součástí hostování je i opce, ale podle toho, co říkáte, tak byste ji moc uplatnit nechtěl.
Zatím jsem na hostování a ani nemůžu říkat, že se ze mně za půl roku stane Olomoučák. To se všechno uvidí až potom. Sparta je tady největší klub, takže nemůžu říct, že bych chtěl ze Sparty odejít pryč. Zatím to necháme asi otevřené.

Jste rodákem z Přerova. Je to trochu návrat ke kořenům?
Já jsem se v Přerově jenom narodil. Celá rodina je z Moravy, ale spíš od Kroměříže. Rodiče se brzy po mém narození odstěhovali do Prahy, takže já jsem prožil prakticky celý svůj život v Praze. Sem na Moravu jsme jezdili spíš jen na svátky, nebo jako malý jsem tady trávil prázdniny.