„Chtěli jsme udělat turnaj pro fanoušky a také kvůli Jirkovi, který na Sadech pracoval na víc než na sto procent. Jirka nám chybí, měl jsem ho strašně moc rád, chci na něj udělat takovou vzpomínku," objasňoval pořádání memoriálu Jiří Zbořil, brankář Nových Sadů.

Zde působil až do loňského října jako činovník a vedoucí mužstva Jiří Brückner, avšak ve 46 letech náhle navždy odešel.

Na fotbalové akci se mohou diváci těšit na celky 
z divize, tedy Nové Sady
a 1. FC Viktorii Přerov, třetiligovou Holici a Sigmu Olomouc, za kterou zde budou v zápasech bojovat zejména mladíci z rezervního týmu. A-mužstvo Sigmy totiž čeká duel s polskými Katowicemi.

„Na Sigmě jsem poprosil, aby na turnaj přišli a řekli mi, že se to pokusí nějak namíchat. Pro děti a fanoušky bude navíc ve 14 hodin připravena autogramiáda," prozradil novosadský Jiří Zbořil a doplnil: „Pro diváky máme připravenou také tombolu, jednou z cen je například let balónem. Chceme ukázat, že hrajeme dobrý fotbal a že fotbal na Nových Sadech žije."

Novosadský tým kvůli turnaji také o týden dříve ukončil fotbalovou dovolenou a věnoval se tréninkové přípravě na střetnutí se silnými celky z regionu.

„Trenér Trnečka to posunul, abychom se nachystali na turnaj, kde se začneme připravovat na sezonu i s novými hráči, kteří do týmu přijdou," prohlásil Zbořil.

Program Memoriálu Jiřího Brücknera

Stadion FK Nové Sady – 16. července (vstupné 50/20 Kč)

10.00 FK Nové Sady – SK Sigma Olomouc

11.30 1. HFK Olomouc – FC Viktoria Přerov

14.00 Autogramiáda hráčů SK Sigma Olomouc

15.00 zápas o 3. místo

17.30 zápas o 1. místo