Pokud jste četli článek: Fotbalové jaro je tady, teď už doopravdy. Kde se bude hrát a kde ne, pak vězte, že si z vás nikdo neměl v úmyslu dělat legraci. Počasí nás opět vyučilo.

Letošní zima se prostě stále ještě vzdát nemíní. Při pohledu z okna na sypající se sníh bylo nevyhnutelné, že fotbalový program se znovu odloží.

„Kvůli změně počasí, nepříznivým podmínkám a neregulérním terénům," jak stojí v dopoledním prohlášení sportovně technické komise KFS Olomouc.

Termín dohrávek byl stanoven na víkend 22. a 23. června, kdy už mělo být po sezoně.

„Při pohledu z okna jsem s odložením zápasu počítal. Vzhledem k tomu, že předpověď na neděli má být ještě horší, tak hrát fotbal na sněhu by se opravdu nedalo. Je to dobré rozhodnutí," řekl Pavel Němčák, vedoucí FK Troubky. Jeho mužstvo mělo v neděli nastoupit k prvnímu jarnímu utkání proti Šternberku. „Za týden bychom měli hrát ve Velkých Losinách, ale moc tomu vzhledem k počasí nevěřím," dodal Němčák.

Kromě krajského přeboru byly odloženy i ostatní soutěže KFS Olomouc, tedy I. A třída, I. B třída, stejně jako dorostenecké soutěže.

Okresní fotbalové svazy odložily víkendové kolo s předstihem.

Zápasy se s největší pravděpodobností budou odkládat i ve vyšších soutěžích, byť nikoliv plošně.

„Klubům jsme doporučili, aby se na případném odložení předem domluvily, aby nenaskakovaly zbytečné náklady. Tam, kde jsou umělé trávy se ale některé zápasy odehrát dají, proto celé kolo odkládat nebudeme," řekl předseda STK řídící komise FAČR pro Moravu Zdeněk Štastný.

V Moravskoslezské fotbalové lize požádal o přeložení nedělního utkání s rezervou Sigmy Olomouc Uničov.

„Naše umělá tráva není schválena pro mistrovská utkání, navíc by to bylo velmi nepříznivé pro diváky. Na hřišti s přírodní trávou by to nebylo o fotbale," vysvětlil tajemník Uničova Jaroslav Jurik.

Hrát se nebude ani v Prostějově, kam mělo přijet béčko Baníku Ostrava. „Momentálně se dohadujeme o náhradním termínu," potvrdil Deníku trenér 1. SK Prostějov František Jura.

V divizi avizoval dopředu Šumperk, že utkání s Přerovem odehraje na umělé trávě. Doma by měly ve víkendovém kole nastoupit ještě Mohelnice a Hranice.

„My bychom strašně rádi hráli na přírodní trávě. V týdnu už jsme tam trénovali a já pořád doufám, že ten sníh ještě roztaje a půjde to. Případně bychom mohli hrát i na umělce, která je schválená. Rozhodne se zítra," prozradil trenér Mohelnice Roman Sedláček, jehož mužstvo má v sobotu přivítat Morkovice.

I v Hranicích chtějí první jarní zápas odehrát stůj co stůj. „Uděláme všechno pro, to aby naše umělá tráva byla způsobilá hry," slibuje předseda SK Hranice Miroslav Nehyba před duelem s Petrovicemi.

„Pakliže nebude nějaká skutečná kalamita, tak se zápasem počítáme. Rozhodnutí bude záležet na rozhodčím, který to bude mít v plné kompetenci," řekl.

Kde se hrát bude a kde ne?

ANO

Hranice – Petrovice (divize, SO, 15.30)

Šumperk – Přerov (divize, NE, 15.30)

SPÍŠE ANO

Mohelnice – Morkovice (divize, SO, 15.30)

NE

Prostějov – Baník Ostrava B (MSFL)

Uničov – Sigma Olomouc B (MSFL)

krajský přebor, I. A třídy, I. B třídy, okresní soutěže

Pozn.: Aktuální vývoj sledujeme a v případě změny budeme aktualizovat.