Menší olomoucký klub se dočkal nových šaten, jeho fanoušci pak i zastřešeného prostoru za jednou z branek, odkud bude možné sledovat zápas v případě nepřízně počasí.

Slavnostní přestřihávání pásky ale měly na starosti osobnosti, které v Olomouci zase tak často nepotkáte – předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík a skutečná fotbalová legenda Karel Poborský.

„Moc si toho vážíme, že oba dorazili,“ řekl za domácí klub Nových Sadů funkcionář Josef Ondroušek.

„Kromě otevření jsem také navštívil kluky a trenéry z akademie, to bylo spojení příjemného s užitečným. Areál je krásný. Tři travnatá hřiště… zrovna jsme se bavili, že tihle kluci ani už nevědí, co je to škvára, na které jsem začínal já. Naštěstí to neznají. V tichosti jim závidím,“ podotkl Poborský, který momentálně působí jako ambasador fotbalových akademií.

Martin Kotůlek na Euro 1996 v Anglii
Martin Kotůlek bránil Anglii i Brazílii. Jaké to bylo ve Wembley?
Martin Vaniak
Čaroděj Vaniak rozjíždí v Olomouci akademii. Co říká o repre a čím se teď živí?

Velký mezinárodní turnaj v Olomouci

Do Olomouce přicestoval i proto, že v červnu se právě zde bude konat čtyřdenní mezinárodní turnaj akademií.

„Bude to týden po utkání národního mužstva s Černou Horou (10. června). Chceme se tady potkat se zástupci města a kraje, aby nám s tím trochu pomohli. Je to velká akce pro stovky dětí. Věříme, že i město se bude chtít ukázat a půjde do toho s námi,“ přiblížil Poborský turnaj, kterého se vedle českých akademií zúčastní například také skotští Glasgow Rangers.

„Do Olomouce to nesměřujeme náhodou. Víme, že fotbal a obecně sport tu má zelenou. Lidé to tady vnímají a věřím, že to tady prožijí tak, jak jsme byli zvyklí,“ dodal Poborský.

Fanoušci na zápase české reprezentace na Andrově stadionu v Olomouci
V Olomouci bude opět hrát fotbalová reprezentace
Brankář Nových Sadů Jiří Zbořil pracuje u pohřební služby.
Brankář Zbořil: Práce v pohřebnictví? Slýchám, že jsem frajer