V prvním poločase nebylo k vidění mnoho fotbalového. Ani jeden z týmů se nedostával do šancí a byl to spíše boj. Za zmínku stojí pouze střela z voleje nad v podání Chloupka tři minuty před přestávkou a na druhé straně se v poslední minutě blýsknul zákrokem Mucha, který vytáhl z pod břevna střelu ze standardní situace.

„První poločas jsme byli takoví zatavení. Soupeř byl svěží. Já jsem věřil, že kluci jsou zregenerovaní, tak jsem do sestavy moc nesahal. Nestačili jsme pohybem,“ zhodnotil první dějství trenér domácích Sedláček.

Druhý poločas nabídl více fotbalové krásy, oba týmy se dostávaly do šancí. Střídající Banasik se uvedl nejprve střelou nad a následně o dvě minuty později v 54. minutě zužitkoval centr z rohu hlavou na zadní tyči a poslal domácí do vedení. „Pak jsme tam dali Banasika, který to rozhýbal, hrál výborně, dal gól,“ komentoval povedené střídání holický lodivod.

V 77.minutě špatně vyběhl Mucha a do prázdné brány vyrovnal Miroslav Gregáň. V posledních minutách zápasu si vytvořil Valmez velký tlak, kdy nejprve vychytal Mucha v samostatném nájezdu Šuláka, poté neprostřelil hradbu těl z otočky Jurča a následně netrefil poloprázdnou bránu Rapavý. Hosté se ale dočkali z posledního rohu utkání, když Václavek hlavičkou dostal míč pod Muchou do brány.
„Zápas s Brnem nás stal mnoho sil a doplatili jsme na to. Posledních dvacet minut jsme úplně vyklidili pole, přestali běhat a udělali tolik chyb, kolik jsme jich neudělali ani za celou přípravu. A vyústěním byla devadesátá minuta. Máme nezkušené mužstvo, které se učí, ale musíme se z toho otřepat a jet dál, “ zakončil hodnocení zápasu Roman Sedláček.

1. HFK Olomouc – TJ Valašské Meziříčí 1:2 (0:0)

Branky: 54. Banasik – 77. Gregáň, 90+1 Václavek. Rozhodčí: Nováček – Petr, Kolář. ŽK: Chlopek, Řehák, Plesník. Diváci: 186.
HFK Olomouc: Mucha – Buček (79. Seibert), Horka, Krejčí, Přikryl, Chlopek (66. Schmidt), Karčmář, Plesník, Žůrek, Bořil (49. Banasik), Řehák.

TJ Valašské Meziříčí: Rohel – Behan, Byrtus, Výmola (69. Rapavý), Drozd, Malý, Jurča (92. Žilinský), Bělíček, Gregáň (90. Vrána), Václavek, Šulák.

MICHAL MUZIKANT