„Začali jsme se nějak zvedat a pak tady prohrajeme takovým výsledkem a takovou hrou," kroutil hlavou defenzivní záložník.

Na rozdíl od trenéra Václava Jílka či gólmana Miloše Buchty neviděl Martin Šindelář klíčový okamžik v inkasování první branky, ale v tom, co se dělo vzápětí.

„Nebylo to jen o prvním gólu. Bylo to vyrovnané utkání. Ve chvíli, kdy dostaneme branku, se nemůžeme zbláznit a hrát buď, anebo. Musíme hrát furt zezadu, ať nedostaneme další gól a je o co hrát až do devadesáté minuty. My jsme se zbláznili a dostali ještě další dvě," popisoval příčinu neúspěchu.

„Trošku se to pak zbláznilo. Chtěli jsme to zlomit, nechtěli jsme prohrát, ale zapomínali jsme na obranu," pokračoval.

Ze šatny Sigmy tak byla logicky po utkání slyšet slova poněkud hrubějšího charakteru.

„Samozřejmě že v kabině padaly ostré výrazy. Začali jsme se nějak zvedat a pak tady prohrajeme takovým výsledkem a takovou hrou," vysvětloval Šindelář.

Muž, který se v posledních zápasech vrátil do sestavy na postu defenzivního štítu vedle Davida Housky, pak těžko hledal slova, aby zhodnotil podzimní část: „Špatný podzim. Sami vidíte, kde se teď nacházíme. "

Na jaře tak Sigmu čeká boj o záchranu, který se však možná nebude týkat Michala Ordoše a Romana Hubníka.

„Jsou to zkušení hráči, ale nevím, jestli vedení sežene někoho kvalitnějšího nebo co bude," nechtěl Šindelář příliš řešit změny v olomouckém kádru.