Po konci v poháru to Uničovu nevyšlo ani v lize

Fotbalisté Uničova po prohře v prvním kole poháru v Kozlovicích (0:3) inkasovali tři branky i na úvod MSFL. Doma se dostali do vedení, které ale neudrželi a soupeř třemi brankami utkání otočil.

6.8.2017

Fotbalisté Uničova (v červené). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miloslav Fuksa

Vítěz loňského ročníku dokázal jen pár minut před koncem snížit.

Utkání začalo pozvolna, ve 14. minutě se sice domácí radovali z gólu, ale praporek nad hlavou asistenta jim radost zkazil. Ve 30. minutě se po standardce Juřátka dostal k hlavičce Vejvoda, kterou Kofroň vyrazil, ale Koutek míč dorazil a Uničov vedl. To však vydrželo pouhých sedm minut, když dostal krásnou kolmici za obranu Silný a chladnokrevně prostřelil Uvízla.

„Mrzí mě, že když jsme se dostali do vedení, tak jsme vypadli malinko ze hry a dostali gól do šatny na 1:1,“ hodnotil první poločas nový trenér Hanáků Zbyněk Zbořil.

Hned po šesti odehraných minutách ve druhé půli si poradil Kovář se dvěma hráči a pokusem zpoza vápna otočil skóre. V 58. minutě navíc nádhernou střelou do růžku brány navýšil náskok Hanácké Slavie druhou brankou v zápase Silný. Hned na to postihla Kroměříž nepříjemnost, když musel pro zraněné střídat brankář Kofroň.

„Podle mě rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme měli dvě šance, ale pak z prvního nedůrazu jsme inkasovali. Rozhodla i produktivita, šancí jsme si vytvořili dost. Soupeř byl v tomhle ohledu lepší,“ nacházel důvody porážky domácí lodivod.

Uničov čeká ještě hodně těžký začátek sezóny. V dalším kole zajíždí do Velkého Meziříčí a pak přivítá doma Prostějov. „Víme, že máme těžký los a budeme se s tím muset poprat,“ zakončil Zbyněk Zbořil.

SK Uničov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:3 (1:1)

Branky: 31. Koutek, 90. Vychodil – 38. Silný, 52. Kovář, 58. Silný. ŽK: Krč, Můčka – Krhut, Matoušek, Hloch Rozhodčí: Hájek – Soukal, Kolář. Diváci: 220.

Uničov: Uvízl – Rajnoha (67. Můčka), Markovič, Vejvoda, Juřátek – Nuc (67. Jeřábek) – Koutek, Ambrozek, Krč, Kasal (73. Vychodil) – Komenda. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Kroměříž: Kofroň (59. Trochta) – Hloch, Matoušek, Jeleček – Cupák, Blanař, Krhut, Okleštěk (85. Budín) – Neubert, Silný, Kovář (76. Šmerda). Trenér: Jaroslav Baďura.

Autor: Michal Muzikant

Autor: Redakce

6.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jak hlasovala velká města v Olomouckém kraji?
1 10

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Volební štáb ČSSD v Olomouci - vpravo trojka kandidátky olomoucký primátor Antonín Staněk
1 6

Olomoucký primátor doskočil až do parlamentu, matadory nechal mimo

Olomoucko ovládlo ANO a Okamura, třetí je ODS

Olomoucko převálcovalo hnutí ANO a výrazný úspěch slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Překvapením je bronzová příčka ODS a těžký propad tradičních levicových stran.

Skokanka ODS: trojka z Olomouce přeskočila do sněmovny i lídra

Třetí žena přeskočila dva muže před sebou. Zuzana Majerová Zahradníková, pětačtyřicetiletá učitelka a překladatelka z Olomouce, zasedne podle všeho v poslanecké sněmovně.