A jak ochotně! Od neděle je na všemožných internetových fórech vysmíván benjamínek Kalas za to, že si vůbec dovolil kývnout na nabídku věhlasné londýnské Chelsea, kapitána a pilíř obrany Škerleho zase kdosi posílá na olomoucké předměstí do Holice, do třetí ligy.

Trenér Psotka prý zápas prokoučoval a ve vedení sedí škrti, kteří nejsou ochotní „pustit chlup“ na pořádné posily.

Až příliš rychle se zapomnělo na to, že opravdu jen mizivé procento sedmnáctiletých mladíků je vůbec schopno naskočit do prvoligového vlaku, že i díky vynikajícím výkonům Škerleho rozjela Sigma ligovou sezonu lépe, než kdykoliv předtím.

A také na to, že podobných duelů jako naposledy s Hradcem hrála Sigma před Psotkovým nástupem až strašidelně mnoho.

Jedním dechem je samozřejmě potřeba připomenout, že stejně jako každá generalizace, i tato je špatná. Zdaleka ne všichni příznivci modrobílých patří do tohoto pytle.

Zápas v Hradci byl skutečně nepodařený, prozatím ale není důvod brát ho jinak, než jako ojedinělý výpadek. Sigma si před sezonou dal, a za cíl bojovat o účast v Evropské lize a to se jí zatím daří. Jak v lize, tak v Ondrášovka Cupu.

A ještě moment z hradeckého zápasu mě zaujal. Prakticky celý nastavený čas proležel na zemi domácí brankář Jan Hanuš.

Že by pak rozhodčí Franěk nastavil? Omyl.

Ovšem není to tak, že by Gambrinus liga byla soutěží, kde se nastavuje nejméně v Evropě. Realita je poněkud jiná.

Poté, co byla rozhodčím, pro mě z nepochopitelných důvodů, zrušena povinnost nastavit třicet sekund za střídání, dostali do ruky další berličku, kterou lze používat dle libosti.

Je to vlastně podobná situace jako s hraním rukou v pokutovém území. Před sezonou se sudí domluví, které se pískat budou, a které ne, a pak to stejně každý píská jinak.

Před týdnem v Holici prvoligový sudí Petr Mikel ve !čtvrté! ze dvou nastavených minut vykouzlil pro hostující Jablonec velepřísnou penaltu, z níž hosté snížili na 2:4, což je do odvety rozhodně přijatelnější výsledek než původních 1:4.

S třígólovým mankem by svěřenci Františka Komňackého měli nejspíš i proti třetiligovému soupeři co dělat.

O víkendu na jiném třetiligovém stadionu Uničov bránil vydřené vedení 3:2 proti rezervě Slovácka. Ve druhém poločase padly dvě branky a jedna červená karta, k tomu pět střídání, jedna nastavená minuta se snad ani neodehrála a byl konec.