Jako první jde na řadu tým 1. HFK Olomouc, který v úterý od 17.30 na domácí půdě vyzve třetiligové Rosice.

Holický celek do zápasu nepůjde v ideálním rozpoložení, protože v úvodním kole divize E doma prohrál s FC Strání 0:2. „Dostali jsme facku a potřebujeme se z toho oklepat. Je vidět, kde ty mezery jsou, ale soutěž se rozjíždí, takže žádné ukvapené závěry, s takovou výkonností se však nemůžeme prezentovat,“ uvedl na klubovém webu trenér Jiří Derco.

Další týmy svůj zápas mají odehrát až 26. srpna. V případě Hranic, které potřebují pro souboj s druholigovým Blanskem testy na covid-19, však ještě není jisté, zda na tyto podmínky přistoupí.

Atraktivní duel se každopádně čeká na hřišti Olešnice u Bouzova, kam dorazí Uničov. Tým z podhradí si v minulé pohárové sezoně vybojoval sváteční souboj s prvoligovou Opavou. Celek z I. A třídy KFS Olomouc letos nemusí do předkola, které se totiž nehraje, a na úvod vyzve soupeře z Moravskoslezské fotbalové ligy.

Stálý účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Prostějova se na úvod poháru představí v Rýmařově. I v tomto případě se tým z nižší soutěže musí nechat otestovat.

Úterý, 11. srpna, 17.30:

1. HFK Olomouc – FC Slovan Rosice

Středa, 26. srpna 17.30:

SK Jiskra Rýmařov – 1. SK Prostějov

SK Hranice – Fotbalový klub Blansko

1.FC Olešnice u Bouzova – SK Uničov