„Je naprosto zřejmé, že ligová příslušnost je v porovnání s pohárovým postupem podstatnější. Ale tím nechci říct, že pohár vypustíme, to vůbec ne. Nicméně určitě zohledníme sobotní utkání, které pro nás má obrovskou důležitost," prohlásil pro klubový web trenér Sigmy Václav Jílek.

Ten by měl vyrukovat na Plzeň s podobnou sestavou jako v minulém pohárovém střetnutí, kde se oproti prvoligovým zápasům dostali do akce Spurný, Štěpán, Rode, Hladík, Moulis, Malec či Chorý.

V opačném rozpoložení se nachází plzeňský celek, který ale naopak potřebuje pošetřit síly pro strážení prvního místa v Synot lize.

V boji o postup do semifinále jsou karty zřejmě jasně rozdány, přesto v Olomouci nechtějí třetí utkání s Plzní během jednoho měsíce podcenit.

„Pohár rozhodně stranou nedáváme. Ten zápas nám ještě může dodat sebevědomí. Kdybychom náhodou vyhráli, tak nám to sebevědomí může narůst. Určitě to není zápas jen tak, může mnoha hráčům hodně pomoci," uvažoval po víkendové porážce se Spartou záložník Jan Navrátil.

Horváth: Sigma bude uvolněná a může překvapit

Ačkoliv na sebe oba celky narazí během krátké doby už potřetí, stále se mají čím překvapit.

„Každý zápas je jiný 
a v každém nastoupí v obou mužstvech jiní hráči. Nemyslím si, že se týmy budou mít úplně detailně přečtené. Je to samozřejmě trochu specifické, ale není to nijak výjimečné, že by nastoupili úplně stejní hráči na obou stranách do všech zápasů," uvažoval pro web Plzně asistent trenéra Pavel Horváth a doplnil:

„Olomouc má svých starostí v ligové soutěži víc než dost, takže očekávám, že do tohoto zápasu nastoupí uvolněně 
a bude si to chtít užít. Bude to určitě hodně náročné, protože oni mohou jen překvapit."

Pochopitelné upřednostnění ligy potvrdil Tomáš Zahradníček. Hbitý krajní hráč Sigmy však také vidí určitý přínos pohárového mače.

„Pro mě osobně je lepší zápasové vytížení než trénovat. Každý zápas je lepší než trénink. V odvetě s Plzní zas až 
o moc nejde, pro nás je důležitější liga v sobotu ve Zlíně," věděl Zahradníček.

Múžeme to zdramatizovat

Proti favorizovaným soupeřům se Hanáci dokáží nahecovat, což proti Plzni i Spartě. K úspěšnému výsledku to však v ani jednom případě nevedlo.

„Spíš bychom chtěli navázat na druhý poločas z Plzně, ve kterém jsme jasně ukázali, že se s nimi měřit můžeme. Pokud by se nám to povedlo, tak můžeme ten dvojzápas zdramatizovat," věřil kouč Václav Jílek.

V dnešním utkání nebude moct využít služeb zraněného gólmana Michala Reichla a defenzivního záložníka Denise Cany.

Podle dohody klubů nemůže nastoupit ani Aidin Mahmutovič, jenž v Olomouci hostuje právě z Plzně.

Olomouc se postaví Plzeňanům na Andrově stadionu ve středu od 17 hodin.

Pravděpodobné sestavy:

SK Sigma Olomouc: Spurný – Hála, Štěrba, Rode, Falta – Houska, Plšek – Zahradníček, Ordoš, Štěpán – Chorý

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hubník, Baránek, Končal – Petržela, Vaněk, Hořava, Kopic – Holenda, Krmenčík

Výsledek prvního zápasu (Plzeň – Olomouc): 4:2