Jako v boxerském ringu. Španělského velikána sice několikrát zatlačila do rohu, jenže tvrdý direkt nezasadila ani jednou.

Dvakrát měl „napřaženo“ i Jakub Plšek, ke gólům mu ale chyběl krok, možná půlkrok.

Ležel a měl hlavu v dlaních. Věděl, že hlavně šance ze 70. minuty, kdy mu parádně předložil míč David Houska, ho mohla vystřelit do fotbalových výšin.

„Minulou sezonu mě to trefovalo, teď mi většinou chybí krok. Je to velká škoda, dát gól Seville by bylo hezké. Ale bohužel,“ litoval Plšek.

Mohl něco udělat lépe? „Musel bych to vidět na videu. Hlídal jsem si ofsajd, pak mi ale kluci říkali, že byl vzadu ještě jeden jejich hráč, takže ten krok navíc jsem udělat mohl,“ mrzelo ho zpětně.

Zdaleka ale nebyl sám, kdo mohl Tomáše Vaclíka v brance španělského velkoklubu pokořit.

Nebezpečně pálil Houska, nebo agilní Šimon Falta. Šancí na gól ze strany Sigmy bylo aspoň půltucet.

Martin Nešpor (vpravo) v zápase Sigmy se Sevillou
Nešpor: Zážitek pro celé město. Nezbývalo nám, než je zatlačit a překvapit

Životní zápas, ale liga nám začíná utíkat

„Oproti Baníku to bylo rapidní zlepšení. Skončilo to sice 0:1, ale je v nás zklamání. Věřili jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv, pokud k tomu přistoupíme zodpovědně. Bohužel se nám nepovedlo dát ani jeden gól, což mrzí dvojnásob kvůli tomu, jaká výborná kulisa tady byla,“ poukázal na bouřlivých 11 709 fanoušků.

Právě parádní atmosféra měla nemalý vliv na značné proměně výkonu oproti pondělnímu trápení.

„Když začal řvát celý stadion, letěla mi po zádech husí kůže. A jak nám po konci zápasu lidi tleskali? Hezký pocit! Jen škoda, že jsme to nezvládli lepším výsledkem.“

Všichni čekali, jak se hráči Sigmy dokážou po pondělním výprasku od Pánikovy party vypořádat. Zvládli to s bravurou, atraktivita zápasu prostě předčila tři dny staré chmury.

„Nebudu lhát. Tohle je prostě životní zápas, člověk k tomu přistoupí jinak, tím ale rozhodně nechci říct, že se teď do Jablonce pojedeme vyprdět. Musíme k tomu přistoupit úplně stejně, všichni si totiž uvědomujeme, že liga nám začíná utíkat,“ dívá se Plšek už směrem k nedělnímu duelu.

Brankář Sigmy Miloš Buchta si užívá děkovačky po zápase se Sevillou
Gólmana Buchtu nadchli fantastičtí diváci a naštvaly nevyužité šance

Dáte jim metr a oni vás vybagují

I přes pohru sklidila Sigma velkou poklonu a vděk ze všech koutů země za příkladnou reprezentaci českého fotbalu.

Tým, který dokázal menší sestřičku bohatýrské Ligy mistrů vyhrát v letech 2014 až 2016 třikrát za sebou, chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí.

„Řekli jsme si, že na ně hned na začátku vylezeme. Co jsme viděli na videu, tak je týmy v předešlých zápasech nepresovaly. Jak v Evropské lize litevský Vilnius, tak ve španělské lize Vallecano. Čekaly na vlastní polovině. Jenže když dáte takovým borcům metr prostoru, tak vás pak vybagují. Plnili jsme to dobře,“ těšilo jednu z opor modro-bílých.

Pokud se říká, že právě v evropské konfrontaci na sebe mohou hráči nejvíc upozornit, ve čtvrtečním svátečním duelu to platilo na sto procent.

„Myslím si, že jsme ukázali kvalitu,“ uvedl hrdě Plšek.

Trenér Václav Jílek tleská publiku po heroickém výkonu svého týmu v zápase se Sevillou
Jílek po Seville: Obrovský respekt k hráčům i divákům. Porážka teď hodně bolí

V Seville to bude masakr

A jak bude vypadat odveta? Na Stadionu Ramón Sanchez Pizjuán, který pojme přes 42 tisíc lidí, zřejmě čeká sigmáky peklo.

„Pokud nás po výkonu z prvního zápasu nepodcení, tak to bude docela masakr,“ souhlasí Plšek.

Že by se ale šance Hanáků na postup do skupiny rovnaly nule, tomu věřit nechce.

„Je to fotbal, můžeme dát gól a třeba je potrápíme. Teď ale jsme myšlenkami v Jablonci,“ zdůraznil 24letý fotbalista.

Právě proti týmu Petra Rady, který Sigmě v závěru minulého ročníku vyfoukl třetí pozici zajišťující přímý postup do skupinové fáze Evropské ligy, budou muset svěřenci Václava Jílka ukázat obdobný výkon. Ale lehké to nebude.

„Teď je z toho zápasu taková euforie, takže doufám, že se bude regenerovat lépe. V neděli to bude nejdůležitější,“ uvědomuje si Plšek.

Gólman Sevilly Tomáš Vaclík. Sigma Olomouc vs. Sevilla FC
Sevillský Vaclík: Atmosféra byla perfektní, Sigma si nezasloužila prohrát

DAVID JAHODA