Neproměněná šance Šimona Falty v 15. minutě byla jedním z klíčových momentů celého zápasu.

Po tečovaném centru z pravé strany se mladý záložník ocitl s míčem u nohy před odkrytou svatyní a olomoučtí fanoušci za baníkovskou brankou se už chystali slavit. Jenže míč k překvapení všech skončil mimo.

„Kdybych to proměnil, byl by to úplně jiný zápas," hlesl po zápase smutně Falta.

„Sám přesně ani nevím, jak se to stalo. Nějak se to tam ke mně došmodrchalo a v té rychlosti jsem nestihl nastavit nohu, tak jak jsem chtěl. Sklouzlo mi to po kopačce a šlo to těsně vedle," vyprávěl krajní záložník Sigmy.

Další olomoucká superšance přišla čtyři minuty před koncem. Střídající Jakub Plšek hlavičkoval z malého vápna, ale ostravský brankář Pavlenka vytáhl zákrok zápasu. I Jakub Plšek si po zápase sypal popel na hlavu.

„Tohle má být jednoznačně gól. Choras mi to tam sklepl z malého vápna. Chtěl jsem to gólmanovi střelit do protipohybu, ale svezlo se mi to po hlavě a on tam na poslední chvíli stihl dát ruku," popisoval situaci Plšek, který se neprosadil ani z dorážky

„.Místo toho, aby mi to spadlo na břicho a k noze, se mi to odrazilo od kosti a jemu pak do ruky," litoval jednadvacetiletý záložník.

Plšek přišel na hřiště po přestávce spolu s Tomášem Chorým a oba hráči hru Sigmy oživili.

„Šel jsem místo Rajnyho na toho defenzivnějšího záložníka, ale měl jsem víc podporovat ofenzivu a dát nějaký gól. To se nepovedlo, takže jsme tam byli asi na prd," glosoval svérázně svůj přínos na hřišti Plšek.

Fotbalisté Sigmy vítají, že nyní přichází reprezentační přestávka.

„Ještěže je ta reprepauza. Máme čtrnáct dní, abychom se nachystali na další zápas a dali se trochu dohromady," poznamenal Plšek.

Podle jeho spoluhráče Šimona Falty si už hráči začínají uvědomovat vážnost situace. „Už to asi v hlavách máme, ale musíme se to snažit vytěsnit a dát do každého zápasu maximum," řekl Falta.

Prohra na Baníku je o to nepříjemnější, že zatím poslední Ostravané se přiblížili Sigmě na tři body.

„Není to ideální. Ale stalo se. Furt máme před nimi náskok. Zápasů je ještě dost. Dnes to bylo o proměňování šancí, ale měli jsme smůlu," posteskl si Falta.

ONDŘEJ KAŠLÍK