A šlo o typickou akci třiadvacetiletého fotbalisty: nešetřil krokem, z druhé vlny doplnil unikajícího Chorého a odměnou mu byla gólová dorážka.

„Byla to krásná akce Chorase, pak dobrý zákrok gólmana, ale bohužel pro něj jsem tam byl já. Snažil jsem se placírkou jen trefit bránu a vyšlo to,“ popisoval autor čtyř letošních tref.

Vaše branka však ve finále stačila jen na bod. Souhlasíte s trenérem, že je pro vás zlatý?
Jednoznačně, Bohemka nás předčila snad ve všech aspektech hry. Z prvního poločasu jsme vytěžili maximum, co se dalo. Pak jsme si v pauze řekli, že musíme začít úplně jinak, ale Bohemka proti nám fakt předvedla jeden z nejlepších výkonů, co jsem ji viděl hrát. Bod musíme brát.

I vzhledem k neproměněné penaltě, co?
Ale já jsem hned od začátku říkal, že ji nedá! (úsměv) Když vidím Buchtiče, jak nám to chytá na tréninku, tak jsem mu fakt věřil. Stranu sice netipl, ale Kabajev to teda hodně přestřelil.

První poločas nesedl zejména Radakovićovi, což vyvrcholilo tím pokutovým kopem. Museli jste ho v pauze nějak utěšovat?
Klasická horká balkánská hlava… V poločase bylo trošku divadlo, ale pak jsme ho dostali do pohody. Moc se mu to sice tentokrát nepovedlo, ale má právo na špatný výkon, v ostatních utkáních nás podržel. Pro mě pořád platí, že je to jeden z nejlepších stoperů v lize.

Na Zlín se musíme úplně jinak nastavit

Z čeho pramenila převaha domácích? Vypadalo to, že jsou na vás dobře takticky připraveni.
Těžký terén, kvalitní soupeř… Trenér Hašek nás dobře zná ještě z druhé ligy, kdy vedl Vlašim. To asi taky hrálo nějakou roli. Musím říct, že sice máme na víc, ale po Slavii to byl asi druhý mančaft, který nás přehrál. Teď máme čtrnáct dnů volno, pak domácí zápas se Zlínem a v něm se musíme jednoznačně lepšit. Musíme být na to další utkání úplně jinak nastavení.

Nicméně šestadvacet bodů určitě berete…
Jasně, kdyby nám to někdo řekl před sezonou, bereme to všemi deseti. Přece jenom tam ze začátku byly nějaké obavy, protože ten „jojo efekt“, kdy jsme sestupovali a postupovali, jsme chtěli zastavit. To se zatím daří hodně nad plán, musíme v tom pokračovat.

Takže už se dá říct, že hrajete o poháry?
Furt je tam tenká hranice. Teď máme dvojutkání doma, a když ho nezvládneme minimálně za čtyři body, doženou nás zase další týmy. Pak bychom spadli do středu tabulky, takže o pohárech nemluvíme, hlavně chceme předvádět kvalitní hru.