Penalta se nepískala, deset minut nato se naopak dostali do vedení domácí.

Trenér Jílek o inkriminované situaci řekl, že to byl stoprocentní penaltový zákrok. Souhlasíte?
Těžko říct, nebudu to radši dál komentovat, protože nechci dostat nějaký trest…
Měl jsem to na hlavě, měl jsem na to spoustu času jako se Znojmem, takže bych to uklidil. Sláďa mě tam dobře našel, bohužel mě frajer ve vápně zezadu zalehl…

Nicméně jste měli několik vyložených šancí, mohli jste vyhrát.
To jsme teda měli! Na to, jaký byl ve Frýdku terén, i když tomu se ani terén říkat nedá… Vypracovali jsme si docela dost šancí. Byla tam tyčka, pak byl Alde (Škerle) úplně sám před gólmanem. Měl tak tři sekundy na to, aby se ho zeptal, jak se jmenuje, a pak mu to dal k tyči. Bohužel, ale máme aspoň bod.

Ten berete?
Bod z venku v takových těžkých podmínkách bych nezatracoval, já ho beru. Podle vývoje jsme si myslím zasloužili vyhrát, ale soupeř dal z jednoho protiútoku gól a pak to zavřel. My jsme se těmi dlouhými nakopávanými balony moc neprosadili, ale nakonec jsme naštěstí z jedné standardky udeřili. Nebo spíš si dal teda soupeř vlastňáka.

Konec vítězné série, ale ne neporazitelnosti. Sigma vyválčila bod

A mohlo být i lépe, ne? V posledních vteřinách jste měl velkou šanci.
Mohlo. Chtěl jsem hlavně trefit bránu, ale líznul jsem to málo. Kdybych to dal dál, gólman by tam nedosáhl.

Devítizápasová šňůra výher skončila, ale stále jste první a neporaženi. Důvod k nějaké panice tedy zřejmě nemáte, je to tak?
Hrajeme hned ve středu, což je dobré. Musíme se připravit na Ústí, je potřeba zlepšit koncovku. Věřím, že když si těch šancí u nás vypracujeme zase tolik, dáme těch gólů víc. Baník má pak dva zápasy venku (v Sokolově a v Třinci – pozn. red.), Opava taky bude hrát pak venku (ve Varnsdorfu), tak jim můžeme zase odskočit.

Potěšili vás alespoň vaši hlasití fanoušci?
Fanoušci byli výborní, ty venkovní výjezdy mají opravdu výborné. To choreo o vzniku Československa byla pecka. To jsem chvíli nehrál a díval jsem se na ně (smích).