Zatímco kabina je ráda, že hned na úvod přijede silná Plzeň, člen představenstva olomouckého klubu to vidí jinak: „Já vám to řeknu upřímně: radši bych s nimi hrál v posledních pěti kolech.“

Důvod je prostý. Očekává se totiž, že Viktoria svůj čtrnáctibodový náskok neprohospodaří a s předstihem si zajistí mistrovský titul.

„Jsem přesvědčený o tom, že už to budou mít rozhodnuté. Nevím, co by se muselo stát, aby titul neudělali,“ říká Minář a přidává osobní zkušenost z loňské sezony: „Taky jsme s předstihem postupovali, a můžeme si vykládat, co chceme, ale když je rozhodnuto, tak mužstvo už do toho nedá tolik sebeobětování. Koncentraci a výkonnost to poznamená,“ myslí si.

Na KDYBY se však nehraje, a tak se dosavadní ligový suverén na Andrově stadionu předvede již v neděli od 16 hodin.

Strach nebo přehnaný respekt však u domácích nečekejte.

Na podzim to byla právě Sigma, kdo mohl jako první obrat Plzeň o body. Nakonec však neproměnila své příležitosti a žolík Václav Pilař ji v závěru ztrestal.

Na druhou stranu od Olomouckých rovněž neuslyšíte řeči o tom, že duel s prvním může být pro celé jaro klíčový.

„Na rovinu si musíme říct, že nás čeká nejtěžší soupeř, takže upínat se k bodovému zisku z tohoto utkání by nebylo úplně racionální,“ přiznává kouč Jílek.

Na hrotu Plšek 

Souhlasí s ním i kapitán Michal Vepřek: „Nemyslím si, že by nás zrovna porážka s Plzní měla nějak ovlivnit. Spíš jde o to, jaký podáme výkon. Když tam necháme všechno, ale přesto prohrajeme, odejdeme se vztyčenou hlavou.“

Jako start do sezony tak Hanáci spíše než neděli berou trojici prvních utkání.

„Ano, spíš bych to vztáhnul ke třem úvodním zápasům – doma Plzeň, venku Brno, doma Slovácko. Vnitřně říkám, že bych chtěl minimálně pět bodů,“ upřesňuje Jílek.

Vyrovnat se bude muset s absencí Jakuba Řezníčka, který jakožto host z Viktorie nesmí proti svému klubu hrát.

Nahradit na hrotu by jej měl Jakub Plšek, kterého bude zřejmě doplňovat Jiří Texl.

„Neberu to jako handicap, nikde není psáno, že Kuba bude k dispozici i příště, takže musíme mít připravenou alternativu,“ neřeší Jílek.

Handicap z Bělehradu?

Jeden faktor by Sigmě však do karet přece jen mohl hrát. Západočeši totiž mají v nohách čtvrteční duel Evropské ligy na půdě Partizanu Bělehrad (1:1).

Náročné cestování, méně času na regeneraci, to vše může být v neděli na svěřencích Pavla Vrby znát.

„Co se týče ligové soutěže, Plzeň zatím neprohrála. Rádi bychom se to pokusili změnit,“ usmívá se Václav Jílek.

Uvidí zaplněný stadion další skalp papírového favorita?