VÍCE: Sigma si Evropskou ligu nezahraje! UEFA ji to zakázala

„Samozřejmě to mrzí, protože to pro nás byla výzva. Nejen pro hráče, ale pro celý klub. Mohlo to přilákat diváky, byla tam zvučná jména. Prostě je to škoda," říkal útočník Jan Schulmeister, který od trenéra dostal volno a utkání sledoval pouze z hlediště.

„Každý se chtěl v přípravě rvát o flek, aby pak v takových zápasech nechyběl, ale nedá se nic dělat. Musíme hrát tak, abychom zvládli sezonu takovým způsobem, že si poháry zahrajeme za rok," doplnil.

Zkušený Marek Heinz vzal rozhodnutí UEFA jako fakt.

„Nic s tím neuděláme. Musíme to akceptovat a vyrovnat se s tím," prohlásil.

Podobně mluvil i Tomáš Hořava, který u jarního tažení za pohárem chyběl.

„Je škoda, že se to takhle rozhodlo, ale nic s tím neuděláme. Věděli jsme, že hrozba tam je, nakonec to bohužel dopadlo tím nejhorším možným způsobem," řekl třiadvacetiletý záložník.

Kouč: Na prvním místě je naše liga

Ani trenéra Romana Pivarníka zpráva, že se s týmem pro letošek do Evropy nepodívá, nerozhodila. I když z ní samozřejmě nadšený nebyl.

„Nebyla to (Evropská liga) moje hlavní motivace, proč do Sigmy jít. Všichni víme, jak se UEFA k těmto věcem staví a že vlastně ani nemá čas to nějak důsledně prošetřovat. Byl jsem spíš dopředu skeptický a kdyby to dopadlo v náš prospěch, tak bych byl mile překvapený. Musíme to vzít na vědomí, akceptovat a jít zkrátka dál," konstatoval kouč, jenž Sigmu převzal v letní přestávce.

Přípravu týmu podle něj vyřazení z poháru nijak zvlášť nezasáhne.

„Tím, že jsme měli jít až do třetího předkola, tak by to byl až náš třetí zápas po Superpoháru a lize. Je asi dobře, že to víme v určitém předstihu, aby se s tím hráči dokázali psychicky vyrovnat," řekl Pivarník.

Ligovou soutěž by evropské poháry na druhou kolej podle něj stejně neodsunuly.

„V našem měřítku je v první řadě pro každého důležitá liga. V poháru můžete překvapit, ale pokud ho máte hrát i v dalším roce, tak se tam stejně musíte probojovat přes ligu. Nebo tedy ten evropský pohár vyhrát. Takže ligu bychom museli zvládnout tak jako tak," uvedl s tím, že samozřejmě doufá, že se mu s týmem podaří poháry vybojovat i za rok.

Testovaný Rus Golban skóroval

S druhým přípravným zápasem s Myjavou příliš spokojený nebyl.

„Zaprvé jsme prohráli a hlavně v prvním poločase to bylo od nás hodně statické. Až po přestávce se to zlepšilo," řekl Pivarník po porážce 1:2.

„Na druhé straně hráči jsou unavení, protože od soboty trénujeme v obrovském vedru. Navíc má za sebou hodně hráčů delší pauzu, jiní se vidí poprvé v životě. Souhra mužstva není potom taková, jaká by měla být. Ale účel ten zápas splnil," řekl kouč.

Například v prvním poločase nastoupili vedle sebe ve stoperské dvojici Brazilec Weverson a testovaný Rus Igor Golban.

První ukázal v úvodním dějství hlavičku po rohu, kterou slovenská obrana zblokovala na roh.

Druhý se uvedl ostrým zákrokem na půli hřiště a v nastaveném čase dokonce skóroval, když zblízka dorazil Janotkův precizně zahraný trestný kop, jenž gólman Myjavy vytěsnil na tyč.

„Má tu být do soboty. Jestli zůstane, to je věcí analýzy. Ještě se na utkání podívám jednou. V první půli to měl těžké, protože hráli spolu dva hráči, kteří se nikdy neviděli. Ve druhém poločase už to Dreksa dokázal trochu zorganizovat. Každopádně hráče, který by dokázal hrát na postu stopera i defenzivního záložníka potřebujeme," řekl Pivarník.

Další přípravné utkání čeká Sigmu v sobotu od 17 hodin v Napajedlech.

SK Sigma Olomouc – Spartak Myjava 1:2 (0:1)

Branky: 90. Golban – 31. Šebek, 87. Ulrich

Sestava Sigma:

1. poločas: Zlámal – Koutný, Golban, Weverson, Vepřek – Hála, Hořava, Pospíšil, Petr – Ordoš, Hubník. 2. poločas: Blaha – Janotka, Golban, Dreksa, Hála – Navrátil, Heinz, Šindelář – Nepožitek, Tomeček – Doležal. Trenér: Roman Pivarník