„V hlavách boj o titul nemáme. To nám jen neustále někdo podsouvá. Pokud na prvním místě zůstanem, tak samozřejmě budeme rádi, ale pro nás je teď důležité sbírat pravidelně body a být v první trojce nebo čtyřce," řekl Pivarník bezprostředně po utkání do televizní kamery.

SOUVISEJÍCÍ: Sigma vede ligu! V Boleslavi výhru vydřela

Na tiskové konferenci pak pokračoval v podobném duchu. „Těší mě to, ale jsem člověk, který nechce zbytečně vyskakovat nahoru, aby pak nepadal hodně dolů. Je za námi třetina soutěže a rozhodovat se bude na konci. Máme mladé mužstvo, se kterým chceme stále pracovat, a uvidíme, na co to bude stačit," dodal Pivarník.

V Ostravě a na pražské Letné při vítězstvích nad Baníkem a Spartou Sigma ukázala, že dokáže otáčet nepříznivě se vyvíjejí zápasy. V Boleslavi předvedla další z vlastností, které potenciální mistr zkrátka musí mít v repertoáru. Vyhrála souboj, ve kterém rozhodně nebyla lepším týmem.

Ani Pivarník nebyl s výkonem svého týmu spokojen. „V prvních třiceti minutách jsme nebyli schopní dostat se do tempa. Boleslav dobře kombinovala, zatímco my neměli takový pohyb, jaký bychom si představovali," u­vedl.

Sigmě se však v prvním dějství podařila akce, díky které Ordoš osmou brankou v sezoně zápas rozhodl. „Pospíšil při ní hezky vytáhl míč, vytěžili jsme z toho penaltu a po gólu jsme byli aktivní," zhodnotil klíčový moment utkání.

Ve druhé půli se však Olomoučané znovu ocitli pod tlakem. „Bylo to hlavně díky dlouhým míčům a standardním situacím," všiml si kouč Sigmy.

Nově složená obrana, ve které chyběl distancovaný kapitán Aleš Škerle ale obstála. „Škerle je momentálně pomalu nejlepší obránce v lize. Měli jsme tam mladé stopery, kteří to ale zvládli dobře. Toho, že jsme dokázali udržet nulu, si cením," řekl Pivarník.

Hanákům pomohla vedle výborných zákroků brankáře Blahy také nerozhodnost domácích v zakončení. „Maše mužstvo samo cítilo, že má na to, aby šlo do vedení, ale po penaltě jsme dohrávali poločas se zklamáním. Po přestávce jsme zase začali s elánem, ale šance jsme nezakončovali správně. Chybělo mi vhodnější řešení situací a s přibývajícím časem začala hrát roli nervozita. Dnes nám asi nebylo souzeno vyrovnat," konstatoval kouč Mladé Boleslavi Ladislav Minář.

Pivarníka zase mrzely nevyužité brejky, které mohly Sigmě přinést klidnější závěr utkání. „Měli jsme dost brejkových situací, abychom přidali pojišťovací gól a zápas si zjednodušili. Situace jsme mohli řešit lépe, protože boleslavská obrana byla hodně otevřená a zpětné stometrové sprinty stály hráče hodně sil. Takhle jsme museli ten zápas ubojovat," prohlásil na závěr.

Před reprezentační přestávkou může být v pohodě. Od té předchozí získalo jeho mužstvo z dvanácti možných deset bodů a v tabulce nebude horší než třetí.