A zákulisím v tu chvíli šly hlasy o tom, že trenér Vlastimil Petržela u týmu skončí. Ale nejvyšší z SK Sigma Olomouc kouče potvrdili ve funkci a začali plánovat jak ze složité situace co nejrychleji ven. To, že by přišlo na přetřes téma odvolání trenéra Petržely ale špičky hanáckého klubu nepotvrdily. "Mobilizujeme síly na Kladno," řekl Kubíček, který tlumočil závěry ze schůze představenstva a dozorčí rady. "Stav klubu je vážný, samozřejmě, když jsme pětkrát za sebou prohráli. Probírali jsme varianty, jak můžeme pomoci z této kritické situace ven," uvedl Kubíček.

A jestli se tedy jednalo o změně kouče? "Ne, odvolání trenéra jsme neřešili. Normálně připravuje tým na Kladno. Jednali jsme s ním od rána, probírali všechny varianty, co můžeme udělat proto, abychom uspěli. Protože těch pět zápasů bez bodů, to je pro nás vážné," řekl Kubíček a dodal: "Hned teď odjíždím za Vlastou a budeme se bavit o tom, jak z toho ven. Dva hráče máme vykartované, musíme všechno probrat. Jak si můžeme pomoci, jak všechno vyřešit." Podle Kubíčka nechtěl odvolání kouče nikdo z vedení. "Ne, odvolání trenéra nikdo nepožadoval," řekl Kubíček.

Na mimořádném zasedání představenstvo a dozorčí rada klubu také probírali příčiny současného stavu. "Trápí nás obranná hra, dostáváme laciné branky. Teď v Brně třeba gól na dva jedna, to byla naprosto školácká chyba. Snažíme se vymyslet nejlepší možnou cestu, jak z krize ven. A věříme, že trenér se dokáže srovnat i s tím, že teď nemůže počítat se dvěma potrestanými hráči," uvedl Kubíček. Hráči jsou pod psychickým tlakem. Ale jsou tam hráči, kteří tým dovedou k záchraně. Tým na jaře působil uvolněně, ale teď ho sráží jediná chybička," řekl Kubíček. A o čem tedy šéfové klubu jednali? Co trenérovi řeknou? "Snažili jsme se vymyslet, jak bychom před posledními osmi koly zmobilizovali, a cítili se v závěru ligy dobře," řekl, aniž by byl konkrétní.

Další zápas hraje Sigma zítra doma s Kladnem. Petržela žádnou podmínku nedostal. "To bychom tým dostali ještě pod větší tlak, než pod kterým je," řekl Kubíček. Ředitel olomouckého klubu věří, že se hráči poberou a začnou bodovat. "Všichni mají smlouvy až do června 2008 minimálně. Takže eventuální pád do druhé ligy by pro spoustu hráčů znamenal složitou situaci. A oni to musí vzít jakoby osobně. Jsou tam samozřejmě různé typy, některé to může ještě více nabudit, jiné srazit. Takže některé musíme motivovat třebafinančně, jiné se snažit uvolnit. A to je úkol pro vedení klubu i realizační tým. Takže do utkání s Kladnem se musíme pořádně motivovat," řekl Kubíček. "Teď už jsme v situaci, kdy jdeme jak se říká zápas od zápasu. Nyní se chystáme na Kladno, pak přijde na řadu další zápas," poznamenal Kubíček.

Vedení SK Sigma včera potvrdilo, že Rusové uplatnili opci na Romana Hubníka, takže ten už je hráčem FK Moskva. "O tom jsem se také bavili. Všichni jeho prodej kvitovali, protože není nikde napsáno, že s ním bychom na to byli lépe," uvedl Kubíček.