Ale vypadá to, že na Andrově stadionu s ním moc spokojeni nejsou. A v zákulisí už se pár týdnů mluví o jeho odchodu. I o tom, kdo by ho mohl nahradit. Petržela převzal Sigmu na podzim po čtvrtém kole, když byl tým poslední s jedním bodem. Cíl byl jediný – záchrana. To se podařilo nakonec splnit. Ale. Zatímco na podzim mužstvo jakžtakž klapalo, na jaře to byla bída. Výsledkem bylo 14. místo a boj o udržení až do předposledního kola. „Vyhrát jednou za celé jaro, to nepamatuji,“ řekl Jaromír Gajda, předseda představenstva SK Sigma Olomouc.

Ve středu bude klubové představenstvo jednat o tom, jestli Petržela zůstane koučem Sigmy i pro příští sezonu. „Rád bych v Olomouci zůstal,“ říká Petržela. Vedení Sigmy jednalo o odvolání Petržely už v průběhu jara, ale tehdy ještě zkušený kouč krizi ustál. Nyní by ale podle všeho mělo dojít k k radikálnímu řezu v kabině áčka. A nejen té hráčské. Ostatně nákup posil, ty Sigma plánuje. „Musíme koupit čtyři až pět hráčů, kteří by byli do základní sestavy,“ řekl Gajda.

Jestli Petržela zůstane, nebo ne, to bude jasné až po dnešním představenstvu. Už pár dní se ale spekuluje o jeho možných nástupcích. V zákulisí se mluví hned o několika možných kandidátech. Nejčastěji padají tato jména: Pivarník, Malura, Komňacký, Hapal, Máčala nebo Pulpit. Navíc spousta trenérů po pondělním 30. kole v klubech skončila, třeba Lavička v Liberci, Bartl v Teplicích nebo Ščasný v Mostě.