V utkání 24. kola Gambrinus ligy ale nejspíš zahozenou spoustou šancí urazili fotbalového boha a vraceli se domů s porážkou 0:1. Hostující kouč Vlastimil Petržela byl pochopitelně zklamán. "Co k tomu říct. Bylo to typické dvou týmů ze spodu tabulky. Bylo v něm dost zajímavých situací a soubojů. Myslím, že jsme si nezasloužili tohle utkání prohrát," řekl Petržela. "Sigma hrála velice dobře, neměli jsme takový tlak jako v předchozích zápasech. Jestli jsme dříve neměli štěstí, tak dneska ano, podržel nás brankář Drobisz, jsou to jeho body," objektivně přiznal domácí trenér 1. FC Slovácko Pavel Malura.

O konečném výsledku rozhodly především dva faktory. Neproměněné olomoucké šance a pokutový kop pro domácí tým. "Penalta? To jsem neviděl. Ale tušil jsem, že to tak nějak skončí," poznamenal Petržela, který po skončení tiskovky podotkl, že podobný pokutový kop by pro jeho tým nikdo nezapískal. Útočník Vojtěch Schulmeister mohl zařídit svému týmu tři body, ale ve třech šancích neuspěl. Při té největší nedal ze dvou kroků. "Takové situace se musí proměnit. Ale nedat je, to se stává i v Lize mistrů," řekl Petržela. A komu vyčiní nejvíc - Randovi za penaltu nebo Schulmeisterovi za spálené šance? "Ani jednomu z nich. Vyčiním úplně někomu jinému, ale komu, to si nechám pro sebe," uvedl poněkud tajemně Petržela. "Nejhorší je, že takové zápasy umíme zahrát s každým soupeřem. Změnili jsme systém, měli jsme tam dva defenzivní záložníky. Ale můžete vymýšlet co chcete, rozhodne pokaždé jedna stupidní chyba, po které ztratíte zápas," poznamenal Petržela.

Výsledek ho zarmoutil nejen proto, že šlo o naprosto zbytečně prohraný zápas. "Dneska jsme se mohli definitivně zachránit, pokud bychom zápas zvládli," uvedl Petržela. Namísto toho Hanáci půjdou do dalších zápasů opět pod velkým psychickým tlakem vyplývajícím z boje o záchranu. "Takhle jsme se sami dostali pod tlak do dalších zápasů," podotkl olomoucký kouč Petržela.