„Když jsem viděl soupisku Příbrami, tak mi bylo jasné, že se budeme hodně těžko prosazovat. Měli tam snad osm defenzivních hráčů. Chtělo to vstřelit branku. Kdyby se nám to podařilo z těch šancí, co měl Vojta Schulmeister, tak to vypadalo jinak. Hráli jsme, ale gól nedali,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Vlastimil Petržela.

„Jeli jsme sem pro bod a přizpůsobili tomu taktiku. Naši hráči měli za úkol útočit maximálně ve čtyřech hráčích. Nechtěli jsme otvírat hru, což se nám dařilo. Bylo pro nás výhodou, že domácí nedali branku ani s postupujícím časem. Musím říct, že pod takový tlak nás na jaře ještě nikdo nedostal,“ řekl kouč Příbrami Jiří Kotrba. „Moc si cením toho, že naše defenziva vydržela,“ podotkl Kotrba.

A jak může remíza promluvit do boje o záchranu v případě obou týmů? „Máme bod z Olomouce a pořád máme šanci. Počítat budeme až po třicátém kole. Bodu si ceníme za tři, protože jsme byli v těžké situaci,“ řekl Kotrba. V domácím táboře spokojenost vládnout samosebou nemohla. „Pro nás by bylo lepší zápas vyhrát, protože bychom se odtrhli a mohli jsme hrát trošku v klidu. Musíme věřit, že také přijde nějaký šťastný zápas. Pořád jsme na místě, ze kterého se nepadá. Pokud se tam udržíme, tak to bude dobré,“ řekl Petržela. „Já prostě nevěřím tomu, že bychom mohli spadnout,“ podotkl Petržela.


Domácí se po utkání nevymlouvali na výkon sudího Fraňka, i když tribuny se na něj zlobily hned ve třech případech. V první půlce chtěli domácí penaltu za kontakt Máchy se Schulmeisterem, patnáct minut před koncem za střet Halamy s Hubníkem a v 84. minutě za ruku Halamy po střele Melinha.
To už na tribuně neseděl Ivan Horník, který v Příbrami pomáhá s fotbalem. Nevydržel poznámky přísedících, které se na něj sypaly s každým nepřesným výrokem sudích.

A jak dopadl rozhodčí Pavel Franěk? Delegát Jiří Ruš ho moc nepotěšil. Dal mu za jeho výkon známku 5, nejnižší z celého kola. Což sice znamená podle delegátské stupnice uspokojivý výkon, ale je to hodně nízké hodnocení.