Vtom druhém Hanáci chtěli zkusit zabojovat o body, ale než to mohli zkusit, tak dostal stoper Peter Šedivý červenou kartu. "Nemám co hodnotit. Každá prohra je pro nás velké mínus. A prohráli jsme, takže cíl, který jsme si dali, jsme zase nesplnili," řekl trenér SK Sigma Olomouc Vlastimil Petržela.

Domácí se na těsnou výhru pořádně natrápili. "Byl to pro nás těžký zápas. Ve druhém poločase to samozřejmě hodně ovlivnilo vyloučení. Tam jsme mohli přidat třetí branku, měli jsme tři vyložené šance," řekl trenér Brna Josef Mazura. "Pořád jsme se strachovali, Olomouc se dokázala dostat do šancí, byla nebezpečná až do konce," podotkl Mazura.

Změny v sestavě trenér Sigmy Vlastimil Petržela už avizoval před utkáním. Udělal jich celkem šest. Od začáku hrál ve středu pole Tomáš Hořava, ve druhém poločase pravého beka Lukáš Bodeček. "Je vidět, že jsou to mladí kluci. Musí se s tím srovnat. Je to rychlejší než dorostenecká liga. Myslím, že nezklamali. Kdybychom nemohli prostřídat, tak nevím, jak by to vypadalo v dalších zápasech. Protože moc možností nemáme a teď jsme navíc přišli o vyloučeného Šedivého," řekl Vlastimil Petržela.

Právě situace z 52. minuty, kdy dostal Šedivý červenou po kontaktu s Poláchem, přinesla konec olomouckých nadějí. "To ovlivnilo určitě vývoj zápasu, to je jasné. Nebyli jsme schopni tým ukřičet, zorganizovat ho. Tam měli domácí tři šance. Přitom tam máme v obraně dvaatřicetiletého hráče, který to měl zoragnizovat," rýpnul si Petržela do Formánka. "My jsme to nemohli uřvat. Jirka Vít běhal po jedné straně, Jirka Fryš po druhé a pořád tam byl chaos. Byl v tom takový guláš Až jsme je srovnali, tak už to bylo lepší," uvedl Petržela. I v˙deseti měli hosté možnosti ke skórování. Brno mohlo za spálené tutovky zaplatit."Naše šance v závěru byly stoprocentní, mohli jsme uhrát i remízu," dodal Petržela.