„Jde o to, že si pořád potřebujeme udržovat nějaký náskok před nepostupovým třetím místem. Ale my tu soutěž chceme vyhrát! Takže teď jedeme do Vlašimi s tím, že chceme bodovat, chceme tam ukázat i kvalitní výkon," řekl trenér Leoš Kalvoda pro klubový web.

Kouče Sigmy může těšit hlavně fakt, že už bude mít 
k dispozici prakticky kompletní kádr.

„Už jsou úplně všichni zdraví. Což je pozitivní. Ale samozřejmě může hrát jen deset hráčů v poli plus gólman," pousmál se Kalvoda.

Co mu naopak dělá starosti je, že Sigma má v posledních zápasech daleko k ideální formě. Po reprezentační přestávce horko těžko zdolala Třinec, pak padla překvapivě v dohrávce v Ústí nad Labem. Ani po vítězném utkání v Mostě před týdnem Kalvoda zrovna nezářil spokojeností.

„Zase to nebylo ono. Chybí mi lepší útočná fáze," řekl 
v rozhovoru pro Deník. „Je to o tom dát góly. To, co nám tam v některých předchozích zápasech padalo, nám tam nyní nepadne. Ale je důležité, že jsme utkání v Mostě zvládli," dodal teď před zápasem ve Vlašimi.

Nevypustí žádný souboj, tvrdí Kalvoda o Vlašimi

Na podzim Sigma doma vyhrála vysoko 6:0. Utkání ale ovlivnila červená karta pro soupeřova brankáře. Teď od ní Kalvoda očekává bojovný výkon.

„Hrají agresivní fotbal, nevypustí žádný souboj. Pokud nezrychlíme hru, nebudeme hrát jednoduše, nevyrovnáme se soupeři v agresivitě, tak můžeme být zase potrestáni," varuje Kalvoda.

Mužstvo Vlašimi vede renomovaný trenér Vlastimil Petržela, jenž má na Hané kořeny. Pochází z Kralic, 
v Olomouci působil před lety jako hráč i trenér. „Už jsem zaznamenal na internetu, že trenér Petržela je hodně nažhavený. Na podzim hodně těžko skousával tu porážku nula šest," připomněl Kalvoda, že jeho soupeř po debaklu ani nedorazil na tiskovku.

Teď by Petržela se svými svěřenci proti Sigmě rád složil reparát. „Nevím, jak hráči, ale já za sebe mohu říct, že se na zápas těším. Bude to pro mě zápas se zvláštní příchutí. Navíc máme soupeři po podzimu co vracet," řekl pro vlašimský web.

„Bude to určitě nejzajímavější zápas, který na jaře odehrajeme. Jedná se o tým, který je úplně někde jinde, než jsme my a bude to pro nás takovým svátkem," doplnil Petržela.

Před zápasem má někdejší kouč Slavie, Sparty či ruského Petrohradu problémy se skládáním sestavy. „Máme opět několik zraněných hráčů a ještě ke všemu nám bude pro karty chybět Breda. Olomouc jde jednoznačně za postupem, ale my se samozřejmě nebojíme nikoho a jdeme do zápasu s plným odhodláním," řekl Petržela.

Utkání ve Vlašimi začíná 
v sobotu v 17 hodin.