„Bude to těžké utkání jako každé, které jsme tady zatím odehráli," řekl trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

Jeho soupeřem v taktické bitvě bude v sobotu na Hané dobře známý Vlastimil Petržela, kouč Vlašimi.

„Já se na ten zápas těším 
a samozřejmě chci vyhrát, protože z toho kraje pocházím a v klubu jsem působil jako hráč i jako trenér," řekl pro webové stránky středočeského klubu. Jednašedesátiletý Petržela je rodákem z Kralic na Hané. A vedle Sigmy hrával třeba také v nedalekém Prostějově či Brně.

Z Olomouce odešel v roce 1980 a přes Cheb se dostal až do pražské Slavie. Zahrál si také třeba na mistrovství světa 
v roce 1982.

Ve Slavii začal i s trénováním. Nakonec vedl i druhé pražské S, tedy Spartu. Velký kus práce udělal v Bohemians, se kterými atakoval nejvyšší příčky prvoligové tabulky.

A také se jako jeden z mála českých trenérů opravdu výrazně prosadil v zahraničí. Čtyři roky trénoval skutečný velkoklub – ruský Zenit Petrohrad.

Sigmu trénoval v sezoně 2006/2007, 
v době, kdy už bojoval s gamblerstvím 
a závislostí na lécích, které nakonec překonal.

Od té doby už působil spíše na skromnějších adresách. Vlašim vede od začátku letošního roku. A z týmu zvyklého hrát hlavně o záchranu udělal nepříjemného protivníka.

Jak vyzrát na Vlašim?

V tabulce po osmi odehraných kolech je Vlašim čtvrtá.

„Viděl jsem je hrát, nemají zvučná jména, ale hrají poctivý kolektivní fotbal," popisuje sobotního soupeře Kalvoda.

A hned doplňuje i recept, kterým se na dobyté pozice Vlašim dostala. „Trenér Petržela si potrpí na agresivní a důrazný styl, což mnoha mužstvům nevyhovuje," doplnil kouč Sigmy.

Proti Mostu jeho mužstvo dostalo varování, že příliš profesorský začátek by se nemusel vyplatit. Výsledek zachránili až náhradníci z lavičky.

„Tentokrát určitě budeme chtít začít lépe, ale hlavně chci, aby doma zůstaly tři body," přeje si Kalvoda.

„Dva zápasy vyhrát po sobě doma bývá vždycky hodně těžké. Ale sobotní vítězství nám pomůže, věřím, že proti Vlašimi připíšeme další tři body," poznamenal záložník Jakub Plšek, který se v posledních zápasech usadil 
v základní sestavě Sigmy.

Proti Mostu rozhodl o vítězství Hanáků gólem z penalty právě on. V týdnu pak obdržel pozvánku do reprezentační jednadvacítky.

Potvrdí dobrou formu 
i proti Vlašimi? Dozvíme se 
v sobotu odpoledne na Andrově stadionu. Tam už sice začala rekonstrukce kvůli pořádání mistrovství Evropy hráčů do 21 let v příštím roce, komfortu diváků se ale nijak nedotkne.

Výkop zápasu je v 15 hodin.