Přehnaná nervozita však protřelého prvoligového kouče rozhodně sužovat nebude.

„Kdepak. Naopak musíme být sebevědomí, abychom vyhráli. Dovezli jsme sice dva plusové body z venku, ale v naší stíhací jízdě je to málo,“ ví dobře Uličný, který svou holickou misi zahájil na místech, kde naposledy trénoval.

Z brněnského stadionu na Srbské ulici dovezl 1. HFK, stejně jako z nedaleké Bystrce, bod za remízu.

„Je jasné, že je to běh na dlouhou trať, vždyť stále zbývá do konce 22 zápasů, ale my musíme začít sbírat body hned,“ uvědomuje si dobře Uličný.

S béčkem ostravského Baníku, který bude soupeřem Holice v nadcházejícím duelu, nebere zkušený lodivod nic jiného než vítězství.

„Samozřejmě tam mají spoustu mladých nadějných fotbalistů. To máte jedno, jestli je to Sigma, Ostrava, nebo Brno. To jsou ty vyhlášené moravské líhně a ty mají vždycky kvalitu,“ tvrdí Uličný.

„Na soupeře se ale ohlížet nebudeme. Moje filozofie je taková, že musíme naši hru vnutit každému soupeři,“ uvedl holický kouč.

Jeho mužstvo bude v sobotu jasným favoritem. Rezervě Baníku se totiž v letošním ročníku MSFL daří ještě méně než Holici. Se sedmi body je patnáctá.

Kovář i Obal jsou připraveni

Uličný stále ještě nemůže počítat se službami brazilského záložníka Michela Costy.

„Stále má svalové zranění a vypadá to ještě tak na čtrnáct dní. Reference má velmi dobré. Určitě je to kvalitní hráč, který by nám pomohl,“ zalitoval trenér HFK.

Ostatní hráči jsou na zápas připraveni. Ať už jde o stopera Lukáška, který měl v týdnu drobné zdravotní problémy, útočníka Obala, nebo zkušeného matadora Michala Kováře.

„Míša ještě stále není úplně stoprocentní, ale na místě stopera nebo defenzivního záložníka je pro nás velikým přínosem,“ pochvaluje si Uličný, jehož první domácí utkání by mohlo do ochozů přilákat o něco více diváků než je v poslední době zvykem.

„Na mě asi lidé přijdou těžko, to spíš, když budeme vyhrávat,“ uzavřel opět s úsměvem Uličný.