„Viděli jsme kvalitní zápasy a jak říkal Petr ,John' Uličný: ,Dalo se na to dívat.' Bylo vidět, že rok od roku je úroveň hráček lepší," hodnotil vysoké nasazení a kvalitu čtvrtého pokračování turnaje předseda 1. FC Olomouc Radek Kubíček.

Zbrojovka Brno vystřídala po roce na výsluní předvánoční akce slovenský Union Nové Zámky. Ty po celodenním klání, kdy se všechny celky střetly v systému každý s každým, skončily na druhém místě. Bronzové medaile si odnesly hráčky Bohemians Praha a těsně pod stupni vítězů se umístila Lokomotiva Brno – Horní Heršpice.Fotbalový turnaj žen - Christmas Cup 2014 v Olomouci

Pořádající 1. FC Olomouc ve vyrovnaném turnaji neporazil žádný z týmů první čtyřky, získal pouze bod za remízu se silnými Bohemians Praha.

„Co se týká kvality turnaje, tak jsem samozřejmě spokojený. Trošku jsem zklamaný nad výkonem fotbalistek 1. FC Olomouc. Je vidět, že obměna na trenérském postu pomohla, ale máme před sebou ještě velký kus práce," řekl předseda 1. FC Olomouc Radek Kubíček a dodal: „Věřím tomu, že v zimní přípravě zapracujeme, a že se vrátíme na přední příčky druhé ligy."

Po návratu na olomouckou lavičku byl pro Radovana Dluhy-Smitha Christmas Cup příležitostí k získávání prvních poznatků o družstvu: „ S týmem jsem asi týden. Vrátil jsem se k tomu po několika letech. Hráčky jsem si vyzkoušel, jak na to jsou z pohledu fyzického, technického a taktického. Zatím z toho nedělám žádné závěry, jsem rád, že se nikdo nezranil. Těším se, až začne zimní příprava a jsem rád, že jsem zpátky u týmu," usmíval se po turnaji trenér Radovan Dluhy-Smith.

Novým trenérem netrpělivě očekávaná zimní příprava odstartuje olomouckým fotbalistkám v lednu, naplánováno je soustředění v Novém Jičíně.

„Každý týden bych chtěl mít vykrytý přátelskými zápasy. Jsme pozváni do Rakouska i na Slovensko. Budeme absolvovat těžké zápasy," poodhalil mezinárodní rozměr zimního drilu manažer týmu Radek Kubíček.

Autor: Stanislav Heloňa

Pořadí Christmas Cupu 20141. FC Zbrojovka Brno, 2. FC Union Nové Zámky, 3. Bohemians Praha, 4. Lokomotiva Brno – Horní Heršpice, 5. 1. FC Olomouc, 6. FCSO Bruntál, 7. ČSK Uherský Brod, 8. TJ Valašské Meziříčí, 9. TJ Tatran Kohoutovice

Výsledky 1. FC Olomouc na turnaji

Olomouc – TJ Tatran Kohoutovice 1:0

Olomouc – Lokomotiva Brno – Horní Heršpice 0:1

Olomouc – TJ Valašské Meziříčí 2:0

Olomouc – ČSK Uherský Brod 1:0

Olomouc – FC Union Nové Zámky 0:2

Olomouc – Bohemians Praha 1:1

Olomouc – FCSO Bruntál 0:1

Olomouc – FC Zbrojovka Brno 0:1