„Góly pravidelně stříleli jenom Michal Ordoš s Pavlem Šultesem. Ale ani ti neměli takovou produktivitu, jakou bychom si představovali. Já však doufám, že Michal Hubník se v závěru sezony rozstřílel a Kuba Petr se taky dostává do optimální formy, kterou si u něj pamatuju z mládežnických kategorií,“ uvedl před startem ligové soutěže.

Hubník si v prvním domácím zápase připsal hattrick a asistenci, Jakub Petr jednu branku a dvě přihrávky. Druhý jmenovaný nakonec zůstal poněkud ve stínu třígólového Hubníka, přesto předvedl jeden z nejlepších výkonů posledních let.

„Bylo to skvělé. Podařilo se mi Míšovi Hubníkovi přihrát na dvě branky, jednu jsem dal sám, takže obrovská spokojenost,“ řekl Petr.

Jeho spolupráce s hrdinou zápasu byla takřka ideální. Kde se vzala taková souhra?

„Nevím, vyplynulo to z toho zápasu,“ usmíval se dvacetiletý forvard, který ve svém 46 ligovém zápase zaznamenal pátou branku.

„Myslím si, že nejenom my dva, ale jako kompletní mančaft jsme je přejeli. Byla to paráda.“

Sigma se přes těžký začátek přehoupla velmi elegantně, z duelů v Plzni a doma s Jabloncem získala čtyři body a v neděli se navíc naladila na extrémně ofenzivní vlnu.

„Jsou to skvělé výsledky, ale musíme je potvrdit i v těch zápasech s relativně horšími soupeři. Myslím si, že tyto zápasy budou ještě těžší,“ varuje stále ještě hodně mladý útočník, který jako jeden z pouhých čtyř hráčů nejvyšší soutěže nastoupil v minulém ročníku do všech třiceti utkání.

I to je jeden z důvodů proč Sigma v úvodu ligy exceluje. Tři útočníci si neustále prolínají místa, jednou táhne míč zprava Šultes, podruhé Petr, potřetí Hubník. Přesně takhle šlo pořadí gólových asistencí z pravé strany v utkání s Jabloncem.

„Už to máme zažité, hrajeme tak delší dobu,“ pochvaluje si Petr taktickou vyspělost Sigmy.

Ta by další branky a gólové asistence od svého stále se brousícího drahokamu zcela jistě přivítala.