Ačkoliv celkově v zápase padlo šest gólů, první poločas mohli diváci vidět míč v síti jen jednou. A to ještě pro většinu z nich ani nebyl důvod k radosti, protože skóre otevřel dolanský útočník Smítal.

„První poločas jsme prospali. Na začátku jsme úplně vypadli ze hry a koledovali si o gól, který přišel," řekl trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

Gólové hody druhé pětačtyřiceti­minutovky načal vyrovnávacím gólem domácí střelec Pagáč. O deset minut později však už mířili za vítězstvím hosté, protože svůj první gól v zápase vstřelil po standardní situaci Bednář.

Domácímu Hněvotínu nezbývalo nic jiného než vrhnout všechny svoje síly do útoku, a tím pádem se v jeho obraně objevovala okénka, kterých nejprve využil Kubeček, a chvíli po něm druhou trefou Bednář. Na jedné brance nezůstal ani hněvotínský Pagáč, ovšem jeho gól v devadesáté minutě byl kosmetickou úpravou na výsledku.

Lodivod Dolan Petr Máčala hodnotil utkání pochopitelně pozitivně. „Jsem spokojený. Samozřejmě jsou věci, které se dají zlepšit, ale myslím si, že jsme začali hrát více týmově, což nám pomohlo. My i domácí jsme se dostávali do šancí, a tak to podle mě byl pěkný zápas pro diváka," přemítal kouč hostů.

Úzký kádr Hněvotína

„Utkání se nám nevydařilo, tak jak jsme si představovali. Domácí byli pohyblivější a rychlejší. I když se nám nedařilo herně, tak jsme si vytvořili pět vyložených šancí, a když ty nedáme, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek," hodnotil zápas lodivod Hněvotína.

Hněvotínským problémem v nabitém týdnu, kdy se hrají tři zápasy, může být velmi úzký kádr. „To nás limituje od samého začátku. Před sezónou odešli dva hráči do Nových Sadů a nepodařilo se nám zatím doplnit kádr. Musíme hrát s tím, co máme," povzdychl si kormidelník domácích.

TJ FC Hněvotín – FC Dolany 2:4 (0:1)

Branky: 52. a 90. Pagáč – 62. a 88. Bednář, 24. Smítal, 85. Kubeček. Rozhodčí: Motal – Vrba, Šteier. ŽK: Šrom, Kobylík, Pagáč – Vrána, Hanzelka, Doubrava. Diváků: 110.

Hněvotín: Běhalík – Lakomý, Šrom, Šulc, Kobylík David – Benýšek, Schinneck, Kobylík Petr, Lošťák – Pagáč, Kratochvíl (69. Šenkyřík). Trenér: Ivo Lošťák.

Dolany: Chlanda – Doubrava, Jíša, Hanzelka, Vrána – Holásek (73. Malenda), Kubeček, Pekař, Katsumasa (89. Procházka), Bednář – Smítal (86. Hradil). Trenér: Petr Máčala.

TOMÁŠ MACÁK