Trenér Sigmy Petr Uličný dal v základní sestavě přednost hráčům, kteří v lize tolik šancí nedostávali. Na hřišti se tak mimo jiné objevila dvojice hráčů, která během zimní přestávky přišla na Hanou ze Sparty – Martin Jirouš a Jakub Podaný.

„Hráli jsme jako každý zápas doma na vítězství. Povedlo se to, ale škoda toho inkasovaného gólu na konci, protože v poháru to je hodně nepříjemné,“ hodnotil výsledek 2:1 ofenzivní záložník Sigmy.

„Já ale věřím, že v Ostravě neprohrajeme a že nám tohle vítězství pomůže,“ říká čtyřiadvacetiletý fotbalista, který je v Sigmě na hostování z pražské Sparty.

Sigma i Baník v české nejvyšší soutěži bojují o záchranu. Pohár ale Hanáci rozhodně nevypouštějí.

„V poháru tabulka Gambrinus ligy nehraje žádnou roli. Baník je jeden z těch schůdnějších soupeřů, takže je pro nás priorita postup,“ ujišťuje Podaný, který byl rád, že se po čase dostal do základní sestavy týmu trenéra Uličného.

„Vzhledem k tomu, že moje výkony na začátku nebyly optimální, tak se potřebuji nějakým zápasem chytit. Snažím se proto pracovat naplno, a jelikož jsme s Baníkem vyhráli a já jsem na tom měl nějaký podíl, tak jsem za to rád,“ řekl Podaný, který byl ve druhém poločase v pokutovém území faulovaný ostravským Velnerem, za což byl nařízen pokutový kop.

„Běžel jsem si pro přetažený balon a ten kluk tam šel trochu nešikovně. Snažil jsem se hrát dál, ale soupeř mě trefil a rozhodčí to posoudil jako penaltu,“ popisoval Podaný okamžik z jednapadesáté minuty.

Se svým výkonem mohl být vcelku spokojen.

„Možná to řešení finálek mohlo být o něco lepší, ale aspoň že jsem vybojoval tu penaltu,“ hodnotil.

Exekuce se ujal jeho bývalý spoluhráč ze Sparty Martin Jirouš.

„Za to mám u něj večeři,“ pousmál se Podaný.

„Měl jsem ji kopat já, ale držel jsem se pravidla, že když je na vás penalta, tak byste ji kopat neměl. Takže jsem mu to nechal,“ uzavřel Podaný.